Skip to content

Rozwój sektora wydobywczego i produkcyjnego w Polsce

Pomimo coraz bardziej restrykcyjnych ograniczeń dotyczących emisji spalin i bezpieczeństwa energetycznego narzucanych przez UE, sektor wydobywczy ciągle jest w naszym kraju jedną z kluczowych gałęzi gospodarki. Wciąż spore pokłady czarnego złota i miedzi skłaniają nas do ciągłego rozwoju przemysłu górniczego, inwestowanie w nowe technologie i modernizowanie nierzadko wymagającego naprawy sprzętu.

kopalnia
Autor: peter castleton
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy, kiedy, w trakcie przeglądu technicznego zdarzało się odkrywać, że łożyska kluczowych urządzeń wydobywczych są w kiepskim stanie, już minęły i świadomość potrzeby konserwowania sprzętu stoi na wysokim poziomie.

Jeżeli prezentowana kwestia Cię istotnie fascynuje, to bez grymaszenia kliknij tutaj – to bardzo wiarygodna strona (http://fmk.pl/piora-slimakow/), która też Cię zaciekawi.

Poza sprzętem wydobywczym, którego zły stan techniczny niejednokrotnie może mieć tragiczne konsekwencje, bezustannego ulepszania wymaga także sprzęt obsługujący różnego typu składowiska, na przykład suwnice oraz różnego typu przenośniki chodnikowe. Inwestycje w zautomatyzowanie obsługi składowisk przynosi w dłuższej perspektywie niemałe oszczędności, ponieważ najważniejsze co pozostaje to serwisowanie podzespołów i elementów inwentarza, takich jak łożyska ().

fabryka
Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Inaczej to wygląda w branży produkcyjnej, dla której rozwoju mamy w Polsce odpowiednie warunki i najwięksi producenci utrzymujący tu swoje zakłady produkcyjne ciągle wykładają ogromne pieniądze na unowocześnianie swojego sprzętu. Sprzedawcy sprzętu przemysłowego wciąż mają okazje do dużych zleceń na dostawy narzędzi obsługujących proces produkcyjny. Suwnice wielu typów, zależnie od potrzeb konkretnego zakładu produkcyjnego, mogą w dużym stopniu zautomatyzować proces produkcyjny a to jest celem prawie każdego producenta. produkcja (zobacz również produkcja maszyn)

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*