Skip to content

Rozwiewamy wątpliwości na temat firm windykacyjnych

Nieraz różnorodne sytuacje zdarzają nam się w życiu. Kiedy nie posiadamy odłożonych oszczędności, a wiele nagłych wydatków się namnożyło, sięgamy po pomoc zaciągając kredyt. Niestety nie zawsze w następnej kolejności jest je z jakich środków go spłacać. Nie tylko pożyczki, lecz także niezapłacone raty lub też inne finansowe detale przyczyniają się do tego, iż firma windykacyjna zapoczątkowuje śledztwo pragnąc odzyskać pieniądze, jakie jesteśmy winni.

windykacja

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to więcej zapytań odnośnie działalności jaką jest firma windykacyjna wpływa do Stowarzyszenia Konsumentów Polskich – więcej informacji znajdziesz tutaj. Obywatele pytają zarówno o szczegółowe zasady wykonywania takiej spółki jak i o jej uprawnienia. Okazuje się, że czasem załoga owej działalności łamie kodeksy, zachowując się jak firma egzekucyjna, jaka może realizować swoje obowiązki (Jesteś zainteresowany interesującą pracą? Rzuć okiem na propozycje: pracownik produkcji swarzędz workserwice) tylko za sprawą werdyktu sądu przez komorników. Windykatorzy sygnalizują dłużnikom, iż mogą pochwycić posiadłość należącą do dłużnika, rodziny lub też nagłośnić sprawę (np. w zakładzie pracy niewywiązującego się z opłaty za dług człowieka), aby zaledwie pozyskać pieniądze.

Na ich nieszczęście tego typu prawa nie mają, nie dysponują uprawnieniami do gwałcenia dóbr osobistych. Mogą nawoływać do zapłaty listownie, telefonicznie, oznajmiać o wystąpieniu do sądu. Do jakich celów nie są upełnomocnieni? Na przykład o częstych gróźb, nachodzić nas w domu non stop, raz za razem telefonować, informować znajomych o naszej sprawie.

Jest to naruszenie dóbr intymnych, a my po takim zdarzeniu będziemy mogli się domagać

windykacja

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

wynagrodzenia. Realizowane jest to w większości wypadków drogą prawniczą, płatne 600 zł, więc rzadko kiedy dłużnik decyduje się na takie wyjście.

Gdy gnębią nas windykatorzy, grożą lub nagłaśniają naszą sprawę, nie dobrze jest siedzieć potulnie i na to patrzeć, dlatego że funkcjonują oni niezgodnie z prawem. Takich przypadków jest wiele, chcą wypełnić bowiem poprawnie swoją pracę i pozyskać od dłużników pieniądze, które zalegają. Niemniej jednak przy zatrudnieniu w tego typu firmie nie dobrze jest kierować się maksymą „cel uświęca środki”, bo takie coś nie zadziała. Od czasu do czasu pracownicy są zmuszeni do podjęcia ryzykownych działań.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*