Skip to content

Przygotowania mercedesa do zimowej pory trzeba rozpocząć od szczegółowego zweryfikowania stanu jakości kół i ogumienia

Koło w samochodzie to podstawowa jego część. Czy zwrócimy uwagę na obłą kierownicę, czy wspomnimy o przysłowiowych czterech kołach. Szczególnie istotne dla taksówkarza jest właściwe przygotowanie ciężarówki na zbliżającą się zimę, aby, nawet gdy spadnie obfity śnieg, pojazd miał dobrą przyczepność na śliskiej powierzchni autostrady.

Warsztat samochodowy
Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Takie przygotowania oznaczają najczęściej dłuższą wizytę u zaprzyjaźnionego mechanika pojazdów samochodowych (osobiście korzystam z pomocy – Każdy zapewne pomyśli o tym, że wymiana opon bywa obligatoryjna, ale poza tym dobrze byłoby sprawdzić inne, ważne dla zachowania bezpieczeństwa elementy, takie jak: geometria kół, gatunek płynu do spryskiwania szyb, stan używanego ogumienia, zbieżność kół itp.

Opony zimowe są bezwarunkowo niezbędne każdemu kierowcy, niezależnie od zakopiańskich prognoz stanu atmosfery czy planowanej rozpiętości tras. Zawsze musimy być pewni, że wyjedziemy pod każdą górkę, a w naszym aucie będziemy czuć się raźniej i nie będziemy stanowić zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Mężczyznom wymiana opon zajmuje niedużo czasu, najwyżej godzinę. Natomiast przedstawicielki płci pięknej z definicji nie podejmują się wykonywać samodzielnie takiego szturmowego zadania. Raczej proszą o pomoc małżonków lub udają się do najbliższego punktu serwisowego.

Kliknij ten odsyłacz i zobacz więcej wózek widłowy używany dokładniejszych danych dotyczących analizowanego tu tematu. Niewątpliwie jest on bardzo atrakcyjny.

/J]

Opona zimowa firmy Michelin
Autor: Supermac1961
Źródło: http://www.flickr.com
Geometria kół i ich zbieżność to dwa bliźniacze zagadnienia. W obydwu przypadkach fachowcy sprawdzają, czy koła w pojeździe są prawidłowo założone. Wszelkie nieprawidłowości powodują szybsze niszczenie się opon oraz zagrażają bezpieczeństwu na drodze szybkiego ruchu. Przyczepność pojazdu na oblodzonej powierzchni nie poprawią żadne używane współcześnie systemy ABS, jeśli parametry rozstawień kół znajdą się poza przewidywaną normą.

Jeżeli jesteś zdania, że ten tekst jest interesujący, koniecznie przeczytaj ponadto szczegóły w treści, wtedy na pewno zapamiętasz więcej danych.

Dobra przyczepność podczas podróży będzie szczególnie konieczna w czasie noworocznych wypadów. Zimową porą raczej udajemy się w góry, gdzie sceneria z choinkami w tle najlepiej łączy się z karnawałowymi imprezami. Pokonywanie ostrych, podgórskich zakrętów w niesprzyjających warunkach atmosferycznych wymaga od taksówkarza ponadprzeciętnych umiejętności i perfekcyjnie przygotowanego do podróży samochodu. Nic dziwnego, że środowisko związane z motoryzacją, począwszy od instruktorów nauki jazdy, a skończywszy na kierowcach rajdowych, co roku przypomina o właściwym wyposażeniu samochodu i ciągłym doskonaleniu umiejętności szoferów.

Więcej na ten temat –

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*