Skip to content

Przetwornik pt100 i wskazówki, jak dobrać odpowiednie czujniki temperatury

Nie każdy ma wiedzę dotyczącą tematów technicznych. Niekiedy jednakże nie mamy sposobności skorzystać ze wsparcia ekspertów, którzy rozwiązaliby wiele trudności za nas i musimy samodzielnie sobie z nimi poradzić. Do takich zagadnień zaliczają się np. normy dobierania właściwych czujników temperatury. Jest to skomplikowane zagadnienie, wymagające fachowej wiedzy.

Czujnik pomiarowy
Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba wybrać taki czujnik, który będzie generować większą maksymalną temperaturę pracy niż temperatura pomiaru.

Nie ma co czekać – jeżeli omawiany artykuł Cię zafrasował, kliknij dodatkowo tutaj i zobacz też podobne omówienie (https://www.laccery.com/pl-pl/odbojnice-przyziemne.html)!

To tzw. margines bezpieczeństwa, jaki powinien wynosić około 20 %. Ponadto ważnym elementem jest odporność czujnika na wibracje. W wielu miejscach czujnik może być narażony na ryzyko udarów. W takim przypadku wymagane jest używanie sprzętów zwanych termoparami. Materiały zastosowane do ich produkcji są dużo bardziej odporne na wibracje, chroniąc tym samym czujniki pomiarowe. Więcej informacji:

Jednym z takiego typu przetworników wykorzystywanych do wskazanego celu jest przetwornik pt100. Można go wyszukać w ofercie wielu sklepów zajmujących się sprzedażą narzędzi pomiarowych i sterujących. Z ich asortymentem najlepiej jest zaznajomić się w internecie, by skontrolować szczegółowe parametry potrzebnych nam towarów oraz kupić asortyment, jaki będzie odpowiadać naszym potrzebom. Jeśli nie jesteśmy pewni co do wyboru, zawsze można skonsultować się ze sprzedawcami na , którzy chętnie udzielają wsparcia merytorycznego.

Dzięki ich radom prościej będzie nam podjąć korzystne decyzje. Jednakże jest kilka elementów, na jakie zawsze powinno się zwracać uwagę, a zalicza się do nich wysoka precyzja przetwarzania, także przy niewielkich zakresach pomiarowych (jaką można pozyskać dzięki odpowiednim ustawieniom wzmocnienia), należyty czas reakcji na powstałe zmiany temperatury, jak również sygnał prądowy bezszumowy, jaki nie zależy od zakłóceń.

Naszą uwagę powinna także zwrócić sprzyjająca cena. Zyskajmy pewność, iż wszystko jest w porządku i dopiero wówczas zamówmy poszukiwane produkty.
Rzecz jasna trzeba zaznaczyć, że akcesoria używane w tej branży powinny być jak najlepszej jakości, gdyż używane są np. przy pomiarach temperatury w zakładach przemysłowych, gdzie wszystko powinno iść wedle wyznaczonych założeniami.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*