Skip to content

Przeszkolenie z pierwszej pomocy powinno być obowiązkowe

Chociaż nie uważamy zapewne, że w jutrzejszym dniu będziemy musieli uratować komuś żywot, to fakty są takie, iż najzupełniej nie orientujemy się co może przynieść przyszłość. Czyli to znaczy, że trzeba szczegółowo sprawdzić własne zdolności dotyczące udzielenia pierwszej pomocy.

Powinniśmy pamiętać, iż tylko człowiek, który umie pomóc komuś w potrzebie jest w ogóle może powiedzieć o sobie, że jest świetnie przystosowany do funkcjonowania. Wiadomo: zachodzi w wielu przypadkach tzw. efekt wyparcia, a więc i tak nie myślimy, iż będzie w ogóle przemożna potrzeba wspomożenia własnego sąsiada, kolegi z pracy bądź uczestnika ruchu. Pamiętajmy, że zasadniczo pierwsza pomoc (więcej szczegółów) musi być powszechniejszym tematem.
pierwsza pomoc
Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno rzec, iż w akurat polskich szkołach uczniowie są nauczeni udzielania pierwszej pomocy. Niby trochę lekcji na lekcji PO raczej jest, ale to za mało. A zresztą nauka w szkołach w większości przypadków błyskawicznie wylatuje nam z umysłu. Zatem nawet jeżeli w liceum wiedzieliśmy autentycznie wszystko na temat udzielania pierwszej pomocy, to już pewnie po maturze autentycznie wszystkiego zdążyliśmy zapomnieć. To raczej nierzadki proceder, a więc przypomnijmy sobie jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy, a pewnie zwiększymy niejako własną użyteczność jako obywatel. Przecież nie chcemy pozostawić nawet nieznajomego w potrzebie…

W serwisie Youtube idzie natrafić na interesujące filmy, gdzie bardzo dokładnie zostało wyjaśnione to w jaki sposób należy pomagać innej osobie. Prawda jest taka, że tak czy siak wyłącznie solidne przeszkolenie może dać doskonałe skutki. Zatem to oznacza, iż skoro stosunkowo często jest tak, że gdzieś się organizuje szkolenie z pierwszej pomocy, najzwyczajniej warto się na tego typu kurs zapisać np. na http://www.czarmed.pl/.

Ten świat byłby o wiele fajniejszym miejscem, gdyby dosłownie wszyscy pełnoletni ludzie doskonale orientowali się w jaki sposób pomagać innym. W sumie sporo osób zbyt wcześnie odeszło z owego świata wyłącznie z tego powodu, że ktoś nie był w stanie umiejętnie udzielić im pomocy. To w jednoznaczny sposób pokazuje, iż należy poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*