Skip to content

Przeprowadzki. Wielka zmiana? Czy może nieistotny epizod życiowy?

Jest parę okresów podczas naszego życia, jakie pozostawiają stały ślad w głowie. Zgon, rozłąka, narodziny dziecka – to chyba najbardziej znane możliwości z tego typu kategorii. Jedne z nich są jednakowoż radosne (ślub czy narodziny dziecka), kolejne natomiast smutne (śmierć, rozłąka), jednakowoż pierwsze, jak i drugie wiążą się z dużym stresem i niepokojem. Na tego typu liście powinny się znaleźć również inne, mniej stresogenne zdarzenia, które jednakowoż także dezorganizują nasze życie do góry nogami. Jedną z nich jest przeprowadzka.

Przeprowadzka w trakcie

Źródło: flickr.com

Można bagatelizować zmianę adresu, można sądzić, iż przecież to nic wielkiego to nowe miejsce zamieszkania, można, a jednocześnie nawet najwięksi twardziele poczują, iż coś zmienia się bezpowrotnie. W zależności od tego, ile w danym miejscu mieszkaliśmy tracimy własne drogi, sklepy, wiadome, uwielbiane miejscówki, sąsiadów, z którymi żyliśmy lepiej lub gorzej. Teraz zmieniamy miejsce, a to znaczy, że wszystko musimy zaczynać od początku.

Istnieją ludzie, którzy lepiej to znoszą, to bardzo często osoby, które dawniej doświadczały wielu przeprowadzek (przykładowo w okresie dziecięcym), swobodniej im przyjąć zmiany i nowe otoczenie. Na innym biegunie są jednakowoż ludzie mieszkający od zawsze pod jednym adresem. Najbardziej niekorzystnie, co nie powinno dziwić, znoszą to osoby starsze, dla których miejsce zamieszkania to coś więcej niż jedynie następny dom, dla nich to całe życie. Dodatkowo, ich stan fizyczny jest często na granicy wytrzymałości, tak więc zmiana adresu może skończyć się nie tylko załamaniem psychicznym, lecz też przypadłościami czysto fizycznymi.

A gdy przychodzi ten dzień wybieramy kartony różnej wielkości, z tektury falistej (zdecydowanie pomocna strona, dobrze odwiedzić) i litej, kupujemy je od jakiegoś producent opakowań tekturowych (czytaj pełen raport) i umieszczamy w nich cały nasz dobytek. Następne dni zejdą nam na wynoszeniu ze starego lokum i wnoszeniu do nowego mieszkania wszystkiego, co jest dla nas istotne. Często w trakcie przeprowadzki wiele przedmiotów ląduje na śmietniku, po prostu, są nieużyteczne i tylko zawalają mieszkanie.

A kto się najczęściej przeprowadza? Odpowiedź nie jest taka prosta, ale wszystko wskazuje na studentów. Oni to, w zależności od potrzeb, zmieniają mieszkanie nawet, co roku, choć większość z nich ceni sobie to samo lokum przez dłuższy czas. Siła przyzwyczajenia, a jednocześnie dobra lokalizacja (mieszkania pogorzelica) – blisko uczelni, to chyba najważniejsze wskaźniki dobrego lokum. Są inne, lecz wymienione są zdecydowanie najważniejsze.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*