Skip to content

Transportery – Rozwiązanie na skuteczny transport technologiczny

przenośnik rolkowy

Źródło: www.promus.katowice.pl

Dzisiejsze realia oraz wymagania ekonomiczne narzucają właściwie na dowolny zakład wytwórczy potrzebę wykorzystania maksymalnie wydajnych oraz opłacalnych rozwiązań. Reformy obejmują jak największą automatyzację działań w przedsiębiorstwie jednak tak by w dalszym ciągu były one wytrzymałe i nie wywołały przerw w działaniu. Zakłady albo firmy logistyczne ze względu na specyfikę wykonywanej działalności w największym zakresie pracują z dużą ilością produktów i paczek. W takich miejscach niezastąpiona jest perfekcyjnie prowadzona sortownia oraz system umożliwiająca zarządzać taką skalą transportu.  Dla takiej działalności opracowano profesjonalne systemy transportowe. Kompletne rozwiązania oferowane są przez doświadczone firmy. Całokształt systemu zostaje zrobiona dokładanie na nasze potrzeby i spełniająca założenia charakterystyczne dla naszego asortymentu. Te systemy transportowe opierają się na specjalistycznym projekcie systemu sterowania oraz wykorzystaniu prawidłowego zespołu przenośników. Dodatkowo możemy znakować oraz segregować produkty. Systemy transportowe znajdują zastosowanie w przewozie wszystkich kartonowych paczek oraz produktów przed zapakowaniem.  

Przenośniki

Strategicznym momentem opracowania całego systemu jest wybór właściwych elementów, z których skonstruowany będzie system. Ze względu na charakter działania wszystkie składowe muszą być odporne na nieustanne oscylacje wywoływane przez ciężar artykułów oraz na ścieranie i zwykłe zniszczenie. Podstawowym elementem jest część bezpośrednio odpowiedzialna za transportowanie artykułów, czyli przenośnik. Zależnie od zapotrzebowania do wyboru mamy kilka typów przenośników.

przenośnik ślimakowy

Źródło: http://www.promus.katowice.pl/

Przenośniki rolkowe

Przenośniki rolkowe są najszerzej stosowane ze wszystkich. Znajdują one zastosowanie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu i można za ich pomocą przemieszczać praktycznie każdy przedmiot. Spotykane są przenośniki rolkowe nienapędzane i napędzane. Pierwsze z nich kręcą się wprost pod przesuwającym się pakunkiem. Do bardziej niestandardowych przeznaczeń stosuje się przenośniki taśmowe, które dają możliwość na transport materiałów sypkich albo łańcuchowe.

Przenośniki wibracyjne

Przenośnik wibracyjny służy do transportu materiałów sypkich o różnej granulacji i jest wykorzystywany do wyposażenia kruszarek i młynów w kopalniach i cementowniach. Służy do wyładowywania wagonów kolejowych, transportu rudy, minerałów w stalowniach oraz przemyśle chemicznym. Umożliwia dozowanie materiałów w przemyśle spożywczym. Za jego pomocą można manipulować wszystkimi rodzajami materiałów sypkich, od proszku, aż po wielkie frakcje rudy, przy wydajności od kilku kilogramów, do tysięcy ton na godzinę. Jest bezawaryjny i ekonomiczny w eksploatacji oraz ulega minimalnemu zużyciu.

Przenośniki kubełkowe

Przenośnik kubełkowy to urządzenie wykorzystywane do transportu materiałów w formie sypkiej. Znajduje szerokie zastosowanie|Używa się ich często przy transporcie różnego typu płodów i produktów rolnych. Może służyć również do transportu materiałów używanych na budowach jak na przykład żwir, kruszywa i tym podobne. Wśród przenośników kubełkowych wyróżnia się kilka form. Najczęściej spotykane są przenośniki proste. Używane są takżprzenośniki – super http://olejnik.pl/przenosniki-rolkowe-grawitacyjne/ http://www.olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-rolkowe/ -rzenośniki okrężne. Maszyny te powinny się charakteryzować przede wszystkim szczelnością, gdyż od tego zależy, czy przenoszony materiał dotrze na miejsce przeznaczenia w równej ilości. Konstrukcja przenośników najczęściej zbudowana jest ze stali, co zapewnia jej solidność i trwałość.

Przenośniki ślimakowe

Przenośnik ślimakowy to urządzenie niezbędne do transportu ziarna, mąki i innych surowców sypkich. Poza tym potrafi przesiewać zboże i bezproblemowo napychać nim pojemniki. Najbardziej pomaga po sezonie zbiorów, kiedy zboże zbiera się w stodołach i specjalnych przechowalniach. Przenośniki ślimakowe są w zasadzie mało kosztowne i, co bardzo korzystne, nie wymagają dużych ilości mocy

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*