Skip to content

Odkryj rodzimy rynek przemysłowy

W ciągu ostatniego wieku przemysł na całym świecie uległ ewolucji. W większej mierze przykłada się uwagę do ochrony środowiska oraz praw pracowniczych. Wiele ewolucji przeszły również urządzenia używane w przemyśle – te bardziej nowoczesne są mniej kosztowne i bardziej wydajne. Przemysł w Polsce także nie stoi w miejscu, mimo ogólnie funkcjonujących stereotypów, warto mieć na uwadze fakt, że przemysł w Polsce jest jednym z najbardziej rozwiniętych w całej Europie.

Przemysł
Autor: Fif’
Źródło: http://www.flickr.com

W których miejscach można zauważyć największe zmiany?

Rewolucja przemysłowa wywoływała skojarzenia z maszynami parowymi i wielkimi, ceglanymi budynkami fabryk, których ruiny można po dziś dzień oglądać na terenie całego kraju. Obecnie hale przemysłowe nie są budynkami ceglanymi, a szkieletowymi budynkami pokrytymi poszyciem blaszanym. Tego typu budowla pozwala oszczędzić znaczne sumy pieniędzy i dużo czasu. A jeśli firma zbankrutuje, jej ruinyi nie muszą już szpecić okolicy. Tego rodzaju halę można za niewielką cenę rozebrać, a metalowy szkielet i poszycie kwalifikują się do recyklingu. Dużo łatwiej jest również przygotować taki obiekt do jej przeznaczenia.

Na dzień dzisiejszy bowiem standaryzuje się także akcesoria i urządzenia wykorzystywane w przemyśle, tak, żeby mogły funkcjonować w tego rodzaju hali. Taka standaryzacja ma dużą liczbę zalet, jednak przez to wszystkie budynki wielkich fabryk prezentują się niemalże tak samo. W dalszym ciągu nie jest to korzystne dla krajobrazu kraju.

Magazyn
Autor: ryan kuonen
Źródło: http://www.flickr.com

A gdzie czas utknął w jednym miejscu?

Niektóre wynalazki okresu rozwoju przemysłu wciąż są używane w dzisiejszym przemyśle. Mimo, że od momentu ich wynalezienia zostały udoskonalone. Doskonałym przykładem punktu, gdzie takie maszyny funkcjonują są kotłownie parowe. Kotły na parę przeszły wiele zmian – są znacznie bardziej bezpieczne i wydajniejsze niż kiedyś, stosuje się je nadal z uwagi na ich niezawodność.

Nowoczesne kotły są również przyjazne środowisku. Do opalania w nich nie stosuje się już węgla a specjalnie dobrane mieszanki. Co z tym związane, emisja szkodliwych substancji jest ograniczona do minimum.

Musisz udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy dane, które omawiają przedstawiany temat, są wystarczające. Jeżeli nie, to przejrzyj treść, która zawiera ważne wiadomości.

Mimo wszystkich wymienionych usprawnień technika parowa ciągle kojarzona jest z przemysłem wieku XIX.

Nie poddawaj się! Zachęcamy Cię, kontynuuj czytanie atrakcyjnych tekstów. Może Ci teraz udzielimy pomocy? Namawiamy więc do naszej kolejnej witryny.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*