Skip to content

Produkowanie różnego gatunku sprężyn

Branża przemysłu zajmująca się produkowaniem sprężyn jest niezwykle intensywna i odznacza się niemałą rywalizacją. Zasadniczą cechą sprężyny jest jej predyspozycja ulegania naprężeniu w wyniku postępowania energii zewnętrznej. Napięcie powinno mieć własność odkształcenia elastycznego. Oddziaływanie i stosowanie sprężyny znane jest od wieków.

sprężyna

Źródło: vanel.com
Sprężyny są podzespołem konstrukcyjnym. Wykonane są z półproduktu, jaki ma wysoki pole sprężystości. Są one zbudowane w ten sposób, żeby charakteryzować się wielką skłonnością na obciążenia.

Kliknij ten link, żeby sprawdzić, co inny serwis udostępnił na ten wątek. To na pewno też Cię zaintryguje.

Surowiec, z jakiego jest robiona to zazwyczaj stal o najlepszej trwałości.

Na samym początku zwój stalowego drutu pozostaje założony na podajnik maszyny zwijającej. Po dobranym zwinięciu drutu powstają sprężyny, jakie trafiają do paleniska. W dużej temperaturze występuje proces, dzięki któremu sprężyny natężają swą wytrzymałość i przechowują właściwości elastyczne. Następnym postępowaniem, jaki musi przejść sprężyna jest śrutowanie. Przeciwdziała ono powstawaniu pęknięć i wzmaga trwałość sprężyny – . Na zakończenie sprężyny są malowane w celu zabezpieczenia (zobacz zabezpieczenia ppoż marki mercor) powierzchni.

Zasadniczymi wyznacznikami stosowanymi przy doborze stali sprężynowych jest ich wartość plastyczności, uwarunkowana hartownością stali. Kolejnymi przesłankami są

sprezyny

Źródło: http://www.vanel.com

warunki pracy sprężyny, zakres naprężeń i rodzaj odkształcenia, co wymaga uwzględnienia homogeniczności budowy, pułapu zanieczyszczenia wtrąceniami niemetalowymi. W przypadku pracy w temperaturach powiększonych konieczne jest wykorzystanie stali bardziej odpornej na zmianę własności w większej temperaturze. Poszczególne odmiany stali sprężynowych przejawiają między sobą dość duże różnice, wypływające z wpływania czynników stopowych.

W obecnych czasach sprężyny znajdują różne wykorzystanie. Wielorakie ich wersje użytkowane są w przemyśle samochodowym, przy urządzeniach budowlanych, lub sportowym. Mniejsze typy sprężyn wykorzystywane są natomiast w elektronice i urządzeniach elektrycznych. Budowanie sprężyny jest bezpośrednio związana z jej użyciem.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*