Skip to content

Praktyczne produkty dla młodej mamy – co powinniśmy zakupić?

Oczekiwanie na przyjście na świat niemowlaka to okres wielkich przygotowań, szczególnie, gdy jest to nasze pierwsze maleństwo i wszystko z tym związane to dla nas nowość. Koniecznych jest sporo akcesoriów, które przydadzą nam się w regularnej opiece nad dzieckiem. Rzecz jasna dobrze je mieć także w wyprawce uszykowanej do szpitala. Co w związku z powyższym przede wszystkim dobrze jest kupić?

noworodek
Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie będą to różne pieluchy – poza pampersami warto jest również mieć pieluszki bambusowe. Dlaczego? Są idealne dla najmłodszych dzieci, których skóra wymaga delikatnych materiałów nie podrażniających ich wrażliwego ciała. Takie pieluszki posiadają wiele plusów, a nade wszystko właściwości bakteriobójcze, w dużo lepszym stopniu niż typowa bawełna wchłaniają wodę i nie wywołują alergii (opis producenta). Dodatkowo zimą dają poczucie ciepła, z kolei latem – miło chłodzą i maleństwu nie jest za gorąco. Są wyjątkowo wytrzymałe i nie psują się nawet po kilku praniach. Bez wątpienia będą przydatne dla przyszłych rodziców.

Bardzo pomocne, zwłaszcza w początkowym okresie życia, są również rogale do karmienia na http://www.fiorino.eu/sklep/pl/rogal-do-karmienia. Dzięki nim mama może na spokojnie karmić swoje dziecko w komfortowej dla ich dwojga pozycji. Mama odciąża swój kręgosłup i łatwo może przystawić noworodka do piersi. Znakomicie, jeśli możemy bez problemu zdjąć oraz wyprać pokrowiec, gdyż małe wypadki przy karmieniu to codzienność i nie ma się czym martwić. Poduszki wykonane są z delikatnych tkanin, a tatusiowie mogą wykorzystać je do uśpienia maluszka.

akcesoria dla dzieci
Autor: Sisu
Źródło: Sisu
Niewątpliwie musimy się także zaopatrzyć w kosmetyki, jednakże pamiętajmy, by pochodziły one od najlepszych producentów i były bezpieczne dla najmłodszych milusińskich. Przyda się oliwka, puder i delikatne płyny do kąpieli, dzięki którym sprawimy, że maluszek polubi wodne zabawy. Mama wybierająca się do szpitala nie może też zapomnieć, by zapakować wygodne kapcie. Lepiej jest kupić nową parę, która z pewnością przyda się w domu.

Dzięki tym wszystkim wyżej wymienionym akcesoriom opieka nad maluszkiem będzie łatwa i przyjemna. To jak najbardziej nie wszystko, w co powinniśmy się zaopatrzyć, jednakże wiemy już od czego zacząć. Dobrze jest wybrać się na zakupy wcześniej, by mieć czas na spokojne przygotowania i, by radować się nadchodzącym dniem narodzin dziecka.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

There are no related posts on this entry.

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*