Skip to content

Pomyśl, w jaki sposób myśli Twe… mieszkanie

Zastanawiasz się, jak urządzić dom? Co wybrać, jak stylistycznie złożyć wszystkie komponenty? Nie ma w tym nic dziwnego, bo nie tylko Ty nad tym się zastanawiasz. Każdego dnia tysiące osób planuje jak urządzić swój dom. Dawniej było trochę prościej, gdyż nie istniał zbyt rozległy wybór, w dzisiejszych czasach wybór istnieje, lecz nie zawsze odpowiedni na naszą kieszeń, nie możemy również nabyć każdej rzeczy, na którą mamy ochotę. Istotnie, czynnik ekonomiczny jest najistotniejszy.

Lampka nocna
Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Zamiast rozmyślać, w którą stronę pójść, by było najtaniej, lepiej postaw się w położeniu…swojego domu. Gdybyś nim był czego byś u siebie nie https://kuchnieportal.pl/artykul/jasne-meble-kuchenne-w-modnych-aranzacjach/ chciał? Prawdopodobnie nie preferowałbyś kurzu, pyłu i nieczystości czy wiecznego nieporządku, lecz to akurat normalne. Zapewne nie chciałbyś również, aby przytłaczała Cię zbyt duża ilość różnego rodzaju niepotrzebnych sprzętów. Swoją

Blok mieszkalny
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

drogą, czym większa ilość rzeczy w domu, tym większa szansa, iż właśnie będzie obecny kurz.

No więc, zbyt dużo rzeczy to łatwa droga do kataklizmu – wiecznego bałaganu. No chyba, że masz bardzo dużo czasu, by posprzątać to wszystko i doprowadzić do idealnego porządku. Lecz tu pytanie, czy posiadasz tego czasu wystarczająco dużo? Nawet, jeśli nie jesteś zatrudniony, bo zajmujesz się domem, to nie masz pozostałych obowiązków, nie posiadasz dzieci czy choćby zwierząt, o które musisz dbać? Mawia się (mylnie zresztą), iż praca w domu to nie praca, to naturalnie nieprawidłowe myślenie, ponieważ zajmowanie się mieszkaniem pochłania sporo energii i jest bardzo czasochłonne.

Praca (sprawdź informacje na stronie) w domu to normalne, zajęcie na pełny etat. Istnieją ludzie, którzy przecież zatrudniają sprzątaczki, bo sami sobie z tym nie radzą. To tylko pokazuje, ile ta praca kosztuje czasu. Założę się, iż większości z nas nie ma funduszy na wynajęcie pomocy, więc skupmy się na naszych mocach przerobowych. Jeśli chcesz mieć czysto w domu, to zapamiętaj, najistotniejsza kwestia: nie przesadzaj z nadmiernym umeblowaniem.

Jeśli szafki do przedpokoju to dobrze dobrane (zobacz niedrogie szafki do przedpokoju), bez żadnych zbędnych ozdobników, no chyba, że pasują do całości. Jak kuchnia to pomyśl o jej użytkowaniu, jeśli ozdoby ozdoby to jak najbardziej obrazy albo duże zdjęcia. Pokój powinien być w dobrym stylu, w nim jest miejsce na książki i pozostałe rzeczy, jakie mają tendencje do łapania kurzu, natomiast w sypialni obowiązkowo powinieneś zachować sterylność, czyli jak najmniej przedmiotów, bo dzięki temu będzie tam minimalna ilość kurzu.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*