Skip to content

Posiadanie lombardu w dzisiejszych czasach jest trudniejsze niż jakiś czas temu, ale wciąż opłacalne

Niejeden biznesmen, który miałby chęć, by zająć się lombardem, powinien wiedzieć, że w tej kwestii zmieniło się prawo.
Jeżeli myślimy nad tym, jaki typ biznesu chcielibyśmy mieć, to trzeba pomyśleć nad otwarciem lombardu.

archicom.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

gotowanie

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to w perspektywie najbliższej przyszłości lukratywny interes.

Różne informacje zwykle zmieniają się każdego dnia – aktualna publikacja zawsze się przyda. Chcąc się z nią zaznajomić, wejdź w ten link – tam całość dla Ciebie omówiliśmy.

Warto się nad tym pochylić. Kiedyś założenie lombardu było dosyć łatwe. Teraz wymagania są już większe. Musimy się z nimi zaznajomić, by nie popełnić jakiejś gafy. Od 2016 te lombardy, które pożyczają pieniądze, musiały przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem zakładowym wynoszącym 200 000 zł. Oczywiście powinniśmy także zarejestrować swoją działalność w KRS. To niebywale istotne, żeby nie mieć za jakiś czas żadnych kłopotów z prawem. By lombard funkcjonował jak należy oraz przynosił zyski, trzeba przemyśleć dwie sprawy — lokalizację oraz specjalizację. Pierwsza kwestia dotyczy miejsca na nasz interes. Wybór raczej bogatej dzielnicy będzie strzałem w kolano. Mądrzej iść w rejony, gdzie żyje sporo ludzi, którzy raczej nie są bogaci. Wszystkie regiony poprzemysłowe będą więc korzystnym wyborem. Kolejna sprawa dotyczy tego, czym chcemy handlować. Czy pragniemy zająć się wyłącznie elektroniką (telefony, laptopy, aparat fotograficzny itd.

) czy może dla przykładu handlem wszystkiego? WóWCzas wiele zależało będzie od tego, jak duży wynajmiemy lokal. Przecież gdzieś to wszystko trzeba będzie przechowywać.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*