Skip to content

Polski crowdfunding – czym to się „je”?

Obecnie bardzo dużo czynności odbywa się z użyciem sieci WWW. Sieć stała się w pewnym sensie drugą rzeczywistością, gdzie także odbywa się komunikacja, dokonuje się transakcji i spisuje umowy. Niezwykle często także właśnie w sieci umieszczane są rozmaite projekty i pomysły, często interesujące. Dawniej najczęściej dobre pomysły przepadały z braku pieniędzy na ich realizację. Można było tylko prosić właścicieli firm o pomoc finansową, z różnym skutkiem. W dobie komputerów i internetu tendencja ta uległa zmianie.

Utworzono bowiem charakterystyczne strony WWW, przez które możliwe jest finansowanie projektów dowolnymi kwotami przez dowolną liczbę ludzi. Pomyślność zależeć będzie wyłącznie od tego, czy odwiedzającym stronę przypadnie do gustu określony projekt. Jest to tak zwane finansowanie społecznościowe lub crowdfunding.

Jakiego rodzaju pomysły można wspierać?Tą metodą wspomagane może być w zasadzie wszystko. Jeżeli określony pomysł jest ciekawy lub dotyczy odkrycia wartego wprowadzenia do użytku, na pewno będzie zauważony i doceniony. Na platformach crowdfundingowych znajdują się bardzo różne rzeczy, od muzyki aż po dodatki do odzieży. Ważne jest, by pomysł był oryginalny i wnosił coś nowego. Elementy, które najczęściej i w największym stopniu były dofinansowane to w większości gry komputerowe.

Jeżeli czytasz przedstawiany artykuł to oznacza, że temat Cię niesamowicie zafascynował – wejdź na odnośnik (https://kwit.com.pl/uslugi-informatyczne/), a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Popularna jest też muzyka. Nierzadko zdarza się, że za pomocą crowdfundingu początkujący artysta wydaje pierwszą płytę i zyskuje sławę. Tą metodą można czasami pomóc także zespołowi muzycznemu działającemu od wielu lat: za pomocą crowdfundingu grupie Marillion udało się wydać jedną z nowych płyt.

Kickstarter
Strony do finansowania społecznego bywają ukierunkowane na daną dziedzinę, na przykład tylko na produkcje filmowe, lub też mieć charakter ogólny. Wyszukując w Internecie „crowdfunding” można uzyskać bardzo wiele wyników.

Na pewno jednak najbardziej znaną stroną tego typu jest aktualnie Kickstarter. Jego zaletą jest to, że z jego użyciem można finansować pomysły bardzo różne, nie ma wyznaczonej dziedziny. Popularne dziedziny na tej stronie to między innymi sztuka, film, projekty muzyczne i gry komputerowe.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*