Skip to content

Podstawowe informacje o próżniowych piecach, jak najlepiej należy je naprawiać i serwisować.

W nowoczesnej obróbce materiałów często zaczyna się sięgać po zaawansowane technologie, mające usprawnić produkcję i polepszyć jakość produktów końcowych.

w przemyśle

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com
Typowe metody nadal oczywiście są bez przerwy wykorzystywane, ale wiele z nich w ostatnim czasie zostało znacznie poprawionych. Podczas wytwarzania wytrzymałych części często stosuje się między innymi próżniowe piece, pozwalające na otrzymanie powierzchni mającej wysokie parametry wytrzymałościowe. Piece tego typu dzieli się na parę różnych typów, które się różnią temperaturą pracy i wyposażeniem. Używane są między innymi piece do obróbki wysoko temperaturowej posiadające zimną komorę, średniotemperaturowe i do pracy niskotemperaturowej z zimną i gorącą komorą. W zależności od użytych podzespołów składowych piece będą miały różne parametry swojej pracy.
asortyment

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR
W piecach próżniowych wykonuje się sporo rozmaitych procesów poprawiających właściwości metalu, między innymi nawęglanie i azotowanie próżniowe oraz azotowanie jonowe. Z powodu warunków pracy tego typu piece wymagają regularnej konserwacji i serwisu. Z tego też powodu planując zakup takiego urządzenia warto się też dowiedzieć o części do pieców próżniowych próżniowych, dzięki temu można będzie zachować ciągłość pracy, bez konieczności długich przestojów. Trzeba pamiętać o tym, że urządzenia te są dość skomplikowane i potrzebują fachowej wiedzy i odpowiedniego doświadczenia.

Z tego też powodu remonty komór grafitowych i innych części pieców najlepiej przekazać do firmy, która je instalowała, zagwarantuje to odpowiedni poziom takiego remontu.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*