Skip to content

Podjazd z kamienia naturalnego – budowa

Startujemy jak przy każdej realizacji od dokładnego zaplanowania obszaru podjazdu jak też wszelkich elementów powiązanych z jego konstrukcją.

kruszywa - PGP BAZALT S.A.
Autor: peter castleton
Źródło: http://www.flickr.com
Tyczy się to dróżek odchodzących od podjazdu, ewentualnego chodnika wzdłuż podjazdu, murków oporowych, schodków lub progów. Jeśli rozplanujemy w terenie wszystkie te elementy, należy przystąpić do wyznaczenia pochyłości, za każdym razem w taki sposób ażeby woda odpływała od domu i odnajdowała miejsce ujścia (korzystne nachylenie min. 2%).
Roboty ziemne rozpoczynamy od przeprowadzenia drenażu wzdłuż podjazdu, w zależności od jego szerokości z jednej bądź obu stron.

Nie ma najmniejszych zastrzeżeń, że to jest rzeczywiście praktyczna oferta (http://anover.pl/szkielkowanie-aluminium/), odnosząca się do wartościowych tekstów. Poznaj ją teraz.

Kolejna czynność to zgromadzenie nadmiaru ziemi z miejsc wyznaczonych pod podjazd czy uzupełnienie deficytów tam gdzie jej poziom jest zanadto niski. Głębokość wykopu powinna zostać dobrana do uplanowanego materiału wierzchniego. O ile będą to bloki skalne o wielkości blisko 4 cm z twardego kamienia typu gnejs, dół winien mieć blisko 40 cm (dowiedz się więcej o blokach skalnych na

kopalnie kruszywa - PGP BAZALT S.A.
Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Po wykonaniu wykopu podchodzimy do złożenia brzegów. Położone obrzeża wyznaczą nam teren podjazdu i na owym etapie można jeszcze dokonać ewentualnych korekcji obszaru, poziomów albo elementów uzupełniających.

Bardzo nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, aby przeglądnąć ten wpis. Jeśli masz chęć na inne, to kliknij link progi drzwiowe i przenieś się do kolejnej witryny.

Brzegi układamy na betonowej zaprawie o suchej konsystencji. Górny brzeg obrzeża stanowić będzie równocześnie poziom przyszłego podjazdu. Obrzeża układamy na około 10 cm warstwie betonu uprzednio podsypanej 5 cm warstwą tłucznia. Materiały budowlane przywożone są z kopalni kruszyw .

Gdy zakończymy układanie obrzeży trzeba je obsypać z obu stron warstewką betonu do połowy wielkości dla ich ustabilizowania. Skąd wziąć kamień? Wystarczy w wyszukiwarkę wbić: kopalnia kruszyw.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*