Skip to content

Ciekawa praca w automatyce

Duży odsetek badaczy od spraw polityki socjalnej zauważa, że w naszym kraju jest za mało fachowców z różnych fachów. Jest to rezultatem tego, że obecnie funkcjonuje zbyt duża presja na zaliczenie studiów wyższych. Szkoły zawodowe to melodia przyszłości. Młodzi ludzie kończą uczelnię, gdyż są łatwo przepuszczani na następne lata.

Praca, biznesmen
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Wykształcenie wyższe przeradza się w bezwartościowy papierek, osiągnięty dzięki obniżonym standardom i oszustwu. Można powiedzieć, że jest to główna przyczyna znacznego bezrobocia wśród młodzieży. A przecież nie każdy musi zostać socjologiem albo specjalistą od kreowania wizerunku, automatyka przemysłowa to również obiecująca gałąź nauki. Rozwiązaniem katastrofalnej sytuacji powinna być szeroko zakrojona kampania edukacyjna, nakłaniająca młodych ludzi do kształcenia się do zawodu. Powinno się na nowo otworzyć szkoły zawodowe i mocno utrudnić kryteria przyjęcia na studia darmowe, ponieważ dziś przyjmuje się naprawdę byle kogo. Przeczytaj: blokada bramy – nasza strona -.

Pomimo tego, że postęp techniki powoduje, że człowiek ma coraz mniej obowiązków, automatyka przemysłowa wymaga łebskich gości, którzy będą umieli ten sprzęt tworzyć, montować i naprawiać. W Polsce niezbędni są specjaliści, którzy znają się na montażu takich delikatnych i kluczowych urządzeń, jak czujniki ciśnienia. Dla zainteresowanych tematyką: .

Podobnie pracuje czujnikprzetwornik pt100 przepływu, obecny w wielu miejscach, chociażby w domowym systemie ogrzewania. Przeciętny człowiek, który nie zdobył dobrego wykształcenia w kwestii czujników nie ma pojęcia, w jaki sposób takie urządzenie funkcjonuje i do czego w domu się przydaje.

O ile taka kondycja w Polsce będzie się utrzymywać, niedługo falowniki będą próbowali montować prawnicy lub, o zgrozo, filolodzy. Przyniesie to profity małej grupie specjalistów, bo to oczywiste, że gdzie wielki popyt, tam i ceny rosną w górę.

Żeby sprawdzić, że robota przy automatyce jest dostępna, do wyszukiwarki trzeba wklepać sformułowanie „ i przejrzeć aktualne anonse na którejś z branżowych stron WWW.

Źródło: http://www.e-automatyka.eu/

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*