Skip to content

Patelnie z żeliwa są zakupem , który się opłaca

Naczynia wytworzone z żeliwa posiadają swoją długa historię. Ich solidność i wielofunkcyjność stała się przyczyną tego, że z czasem okazały się być cenną spuścizną przekazywaną z matki na córkę. Był taki czas, kiedy naczynia z żeliwa stanowiły wyprawę ślubną i częstokroć były ważną kartą przetargową przy zawieraniu związków małżeńskich. Nie należy więc lekceważyć tych pozornie bagatelnych przedmiotów.

Kiedy dzisiaj zastanawiamy się nad nabyciem do kuchni czegoś nieprzemijającego i dobrego, warto zwrócić uwagę na patelnie żeliwne.

patelnia
Autor: Le Creuset
Źródło: www.smakprostoty.pl

Przedmiot ten wzbogaci zestaw kuchenny o bardzo solidne naczynie, które niezwykle często okaże się niezastąpione. Ale nie tylko wartości użytkowe zdają się być ważkie w tym przypadku. Dobrze utrzymane patelnie żeliwne rewelacyjnie też potrafią przyozdobić kuchnię. Przez pewien czas naczynia z żeliwa straciły na popularności. Zastąpiły je nowsze wynalazki i moda stopniowo wypierała raczej ciężkawe i czasem w nieco wyższej cenie żeliwne garnki i patelnie. Lecz jak to z historią bywa, lubi się ona powtarzać. Dzisiejszymi czasy patelnie grillowe z żeliwa są coraz bardziej poszukiwanymi przedmiotami, a ich wytwarzaniem parają się renomowane firmy.

Nasz wpis jest dla Ciebie ciekawy? Masz chęć na więcej opisy? Zatem nie ociągaj się i kliknij po szczegóły (https://www.youtube.com/watch?v=n-Z1HmjKZzY) w podany link.

Naturalnie za zakupienie solidnego naczynia należy zapłacić stosowną dla niego kwotę. Jednakże będzie to wydatek zrobiony na lata. Żeliwne naczynia, to nie są akcesoria na raz, których jakość obniża się z każdym użyciem. W tym przypadku jest wręcz odwrotnie. Solidna patelnia żeliwna będzie nabierała wartości wraz z upływem czasu.

Patelnie żeliwne mają szeroki wachlarz plusów godnych podkreślenia. Przede wszystkim można je użytkować na wszystkich typach kuchenek. Nawet nad paleniskiem da się ich używać. Są też bardzo odporne na rozmaite uszkodzenia. Nie tak prosto je zadrapać, dlatego też stosowane do nich łopatki czy widelce do przygotowywania posiłków, nie muszą być nadzwyczaj delikatne – . Patelnie z żeliwa znakomicie przewodzą ciepło, które rozlewa się po całej powierzchni patelni stopniowo. Nie stygną też momentalnie po zdjęcie ich z paleniska, co daje sposobność zatrzymania jeszcze przez jakiś czas temperatury przyrządzanych na nich potraw.

Należy też przyzdjęcie (więcej na ten temat tutaj) niezaprzeczalną wartość patelni żeliwnych, jaką jest ich wygląd. Jest to dość ważny walor, zwłaszcza przy tzw. kuchniach otwartych, gdzie wyposażenie kuchenne jest widoczne dla gości. Aby patelnia z żeliwa była dekoracją kuchni, należy o nią w należyty sposób zadbać. Jak wiadomo żeliwo nie lubi wody. Najlepiej więc oczyszczać patelnie przy użyciu tylko lekko wilgotnych ściereczek, a następnie trzeba je porządnie nasmarować tłuszczem. Taki rodzaj konserwacji praktykowany od wieków dla zabezpieczania patelni żeliwnych daje im niemalże wieczny żywot – prześledź tutaj. Kuchnia zaś zyskuje ponadczasowy walor ozdobny. Dobrze pielęgnowana patelnia może stać na kuchence lub wisieć na haczyku. Jej ponadczasowe piękno nie potrzebuje dodatkowych wyjaśnień.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*