Skip to content

Parę przydatnych wskazówek i porad i tym, jak wybierać rolety do swojego domu.

Okna zasłaniać można wieloma różnymi metodami. Do niedawna królowały typowe zasłony i firanki, aktualnie klienci wybierają coraz chętniej inne rozwiązania, przykładowo rolety. Popularność rolet bardzo szybko rośnie, również z tego powodu, że od niedawna powstała możliwość indywidualnych nadruków. Coraz większa liczba firm oferuje możliwość nadruku czegoś swojego, czy to będzie fotografia, czy też jakiś motyw, ceny takich usług do wysokich nie należą, więc trudno się dziwić, że rolety drukowane są tak popularne na rynku.

Bambusowe rolety okienne
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście sam wydruk jest istotny, stanowiąc interesujący ozdobny element, jednak same rolety mają spore zalety, i nawet w wersji standardowej są bardzo chętnie wybierane. Samo ich działanie polega na tym, że w górnym fragmencie okiennicy przymocowuje się nawijający mechanizm z rolką tkaniny. Przez jego opuszczanie okno zostaje przysłonięte, a jeżeli się materiał podniesie, to do wnętrza wpadać będzie więcej promieni słonecznych i w środku zwyczajnie będzie jaśniej – źródło.

Rolety – http://www.stanmal.pl/oferta-rolety-zewnetrzne.html – oferowane są w sporej liczbie odmian i modeli. Najbardziej popularne są rzecz jasna rolety klasyczne, do typowych prostokątnych okien. Lecz nie ma żadnych problemów, żeby je instalować również (hiperłącze) przy oknach które są ustawione pod skosem, przykładowo na skośnych dachach, czy nawet całkowicie poziomych – odpowiednie mechanizmy będą również pozwalać na takie zastosowanie. Same mechanizmy będą się różnić zależnie od producenta jakością wykonania i wyglądem, lecz klienci z reguły nie zwracają na nie specjalnej uwagi, skupiając się przede wszystkim na wyborze materiału zasłaniającego.

Fotorolety w salonie
Autor: fivaro.pl
Źródło: fivaro.pl
O tym, że wydrukować na nich można wszystko co się będzie chciało już wspominane było, jednak istotne są również przezroczystość i grubość użytej tkaniny. Od tego będzie bowiem zależeć ilość światła wpadającego do pomieszczenia, a co za tym idzie możliwość uzyskania odpowiedniego zaciemnienia. Niektóre materiały dodatkowo są pokryte specjalną warstwą która odbija promienie słoneczne, dzięki temu w pomieszczeniu nawet w upalniejsze dni nie będzie gorąco – Fivaro.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*