Skip to content

Lampy przyszłości

Nie każdy orientuje się, jak kluczowe jest właściwe oświetlenie w życiu. Rzecz jasna najbardziej właściwe dla człowieka jest naturalne światło. Wiele eksperymentów udowodniło, że deficyt Słońca jest powodem zaburzeń chorobowych. Mieszkańcy krajów północnych na przykład regularnie chorują na depresję.

A zbyt długotrwałe wystawienie na intensywne promieniowanie Słońca jest przyczyną raka skóry. Bardzo istotne jest też oświetlenie w domu i w miejscu pracy.

Zaciekawił Cię ten tekst? Masz ochotę pozostawić swoje komentarze o nas (www.mata-ochronna.pl/)? Będzie to dla nas szalenie radosne przeżycie.

Rozsądnie zakupić lampy nowoczesne, które wykorzystują technologię LED.

żarówki LED

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Dla dużej części ludzi mieszkanie jest równocześnie miejscem pracy. Warto w domu zrobić sobie osobny gabinet. Wiele badań uznanych badaczy pokazuje, że dobre światło posiada znaczny wpływ na efektywność pracy. Z tego powodu lampy gabinetowe trzeba kupić z głową. Lampy, które posiadają diody LED, wykazują się łatwością zmiany koloru światła. A jak zapewne czytałeś kiedyś, odcień światła ma wpływ na działanie naszego mózgu. Poczytaj w internecie, jakie kolory wywołują jakie rezultaty. Lampy gabinetowe mogą mieć diody, które tworzą ostry blask, zachęcający do dobrego wysiłku umysłowego. W alkowie warto zainstalować nieco przytłumione światło w relaksacyjnym odcieniu. W miejscach w rodzaju salonu trzeba zainstalować lampy nowoczesne, które dają światło zbliżone do promieni naszej dobroczynnej gwiazdy.

Jeśli masz dzieci, nie zapominaj, że w pokoju berbecia powinno być innego gatunku oświetlenie. Kup specjalne lampki nocne dla dzieci. Rekomendujemy zamontowanie światła górnego, które da się mocno kontrolować. Maluchy zwykle boją się nocy, dlatego światło (kinkiety tanie), które możesz jedynie ściemnić zamiast zupełnie gasić, może im przynieść wielką ulgę.

O ile cierpisz na zapaści nastroju, możesz zakupić fachowe światło antydepresyjne. Jak już wspomniano wyżej, niedobór Słońca posiada druzgocący wpływ na nastrój. Osoby, które stwierdzają takiego typu deficyty, muszą robić sobie systematyczne sesje z światłami antydepresyjnymi.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*