Skip to content

Światło w technologii LED w domach i budynkach przemysłowych

Oświetlenie ledowe staje się coraz bardziej powszechne. Na rynku pojawia się coraz więcej rozmaitych typów i kształtów taśm LED. Właściwością wspólną wszelkich rodzajów taśm jest elastyczność, opcja cięcia nożyczkami, oraz samoprzylepne podłoże. W wypadku doboru należytej taśmy LED powinniśmy kierować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, posiadaniem przez taśmy odpowiednich atestów, oraz jakością. Listwa LED powinna być stosownie dobrana do każdego pokoju.

żarówka LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od lokalizacji zastosowania zależy niezbędna jasność diod, szczelność, konieczność zastosowania profilu aluminiowego, także barwa światła. Ze względu na nieduże gabaryty, również elastyczność, taśmy LED są używane w punktach ciężko dostępnych dla pozostałych odmian oświetleniowych. Spotykamy się z użyciem taśm praktycznie we wszelkich pomieszczeniach w mieszkaniu, a również w hotelach, restauracjach, dyskotekach, także na zewnątrz, w ogrodach bądź do podświetlenia podjazdu, bądź elewacji. Przy pomocy taśmy LED podświetla się półki, schody, wgłębienia, meble, podłogi, stropy, ściany. Do oświetlenia blatu w kuchni, bądź schodów potrzebujemy jak najjaśniejszej taśmy (rzuć okiem na taśma nierdzewna- jeszcze więcej) LED.

listwa podparapetowa – nasz newsletter-> https://www.metal-plast.pl/oferta/profil-transportowo-montazowy/ – LED z dużą klasą szczelności jest wykorzystywana w toaletach i różnych pomieszczeniach o wzmożonej wilgotności. Dzięki taśmie ze regulatorem na pilot zdołamy pozyskać barwne efekty świetlne, ustawić jeden odcień, bądź zestawić sekwencję zmian zabarwień. Sterownik zestawia się do rozciągłości listwy, oraz wymogów i funkcji.

Listwa LED najkorzystniej wygląda, gdy jest dokładnie schowana. Jeśli nie ma możliwości zamaskowania, a potrzebujemy ujednolicić rezultat punktowo świecących diod, odpowiednim podejściem są teowniki aluminiowe LED. Są potrzebne przede wszystkim w oświetleniu schodków, blatów kuchennych i dyskretnym oświetleniu meblowym. Obowiązkowo wykorzystywane na zewnątrz również w toaletach. Rozmaite wymiary i gatunki profili zapewniają dopasowanie do danego zastosowania. Profile LED ponadto zabezpieczają oświetlenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgotnością, a dodatkowo zapobiegają odklejaniu się taśmy.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*