Skip to content

Oświetlenie do mieszkań Jak najlepiej dobrać oświetlenie do domu?

Odpowiednio dobrane oświetlenie to trzy czwarte sukcesu przy projektowaniu wnętrz. Idealnie jest, już w w chwili rozpoczęcia budowy domu, lub przebudowy mieszkania rozważyć, która ściana naszego domu, mebel czy fragment ściany jest wart zaakcentowania.

Chociaż z trudnością przychodzi nam ta decyzja w czasie podczas gdy nasz gniazdko jest dopiero na początku drogi swego istnienia, należy poświęcić temu tematowi odrobinę czasu. Ponieważ kto to wie, może w przyszłości, w pokoju odnajdzie miejsce nasz wymarzony obraz, który będzie prezentował się jeszcze lepiej, kiedy zawiśnie nad nim oryginalny

kinkiet.

lampa witrażowa
Autor: thenestor
Źródło: http://www.flickr.com/photos/thenestor/3455375301/
Najtrudniej jest oświetlić salon. Tu toczy się życie rodzinne, czytamy gazety, bawimy się ze swoimi latoroślami, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga zatem większego skupienia z naszej strony. Zwłaszcza gdy zadbaliśmy w domu o ciemne meble, ciężkie tkaniny, a ściany pokryliśmy ciemną farbą. Taki wystrój ogranicza dopływ światła przez co większy żyrandol z trudem spełnia swoje zadanie. Potrzebować będziemy różnych lamp. Idealnie będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony kominka czy okna.

Stojące lampy klasyczne z kloszem zwróconym w dół niech tworzą nastrój przy fotelu, w którym lubimy czytać. Jeśli pokój dzienny jest naprawdę pokaźnych rozmiarów i dodatkowo tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią – oświetlenie wyznaczy nam kącik do długich rozmów, odpoczynku lub podkreśli urok starej porcelany, którą odziedziczyliśmy po seniorki rodu.
Pamiętajmy również o ściemniaczach, jeden ruch gałką a mamy gwarantowany nastrój na romantyczny wieczór. apdmarket.pl

lampa
Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni są obowiązkowe – w przeciwnym razie nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy. Możemy też lampę na dłuższym kablu powiesić nad stołem w kuchni. Interesującym pomysłem są lampy z długimi przewodami, które zawieszamy na hakach wbitych w różnych miejscach sufitu. Jakże funkcjonalne rozwiązanie!

Pokój do pracy jest zwykle nieduży, dlatego kilka lamp czy lampek sprawi, że wizualnie się powiększy. Oświetlenie biura (strona www poświęcona oświetleniu) nie może być zbyt mocne, gdyż intensywne światło żarówek zmęczy nam oczy. Warto też delikatnie oświetlić ścianę przy biurku, o ile lepiej będzie przebiegała nasza praca!
Wybierzmy się do sklepów z oświetleniem, zastanówmy się, przedyskutujmy ich zakup, albowiem odpowiednio wybrane światło istotnie, potrafi wiele zdziałać.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*