Skip to content

Osobiste finanse – czym różni się wzięcie przez nasze osoby pożyczki od wzięcia kredytu?

Zwykle słysząc określenia „kredyt” lub też „pożyczka”, od razu kojarzy naszym osobom się, że oba pojęcia oznaczają to samo. Jednak jak się okazuje po dużo głębszej analizie, obydwa pojęcia – pomimo pewnej zgodności – w rzeczywistości dość mocno odróżniają się od siebie.

finanse

Autor: Simone
Źródło: http://www.flickr.com
Czym? Dowiesz się, jak tylko odczytasz ten artykuł!

Sprawa osobistych finansów często zostaje u nas pod stałym znakiem zapytania, gdyż wystarczy jedna chwila, a „wszystko się sypie”. Zazwyczaj im więcej ustalamy sobie planów, tym gorzej później wychodzi. Dzieje się w ten sposób za sprawą nieprzewidzianych sytuacji i nie chodzi tu jedynie o nasze własne finanse, chociaż jeśli porządnie się zastanowić, to te są zwykle najgorsze. Dobrze wiedzieć, że planowanie swoich miesięcznych wydatków nie bywa do końca dobrym pomysłem – gdyż im więcej zaplanujemy, tym zazwyczaj więcej się „zepsuje”. W ten konkretny sposób ze z góry zaplanowanych powiedzmy pięciuset złotych oszczędności zostaje nam jedynie sto złotych, a najczęściej i nic. Dlaczego tak się w ogóle dzieje? Otóż odpowiedź jest tylko jedna – wszystko się starzeje. Im coś bardziej wiekowe, tym znacznie większe prawdopodobieństwo, iż w pewnym momencie „trzaśnie”.

Jeśli zainteresowały Cię informacje w naszym artykule, to doczytaj także (http://www.adwokatzarnowski.pl/prawo-handlowe-lublin/) nowe tematy na nowej stronie, która znajduje się pod tym linkiem.

Jeżeli jest to na przykład czajnik albo toster, to da się jeszcze to „przeboleć”, ale jeżeli przestanie nam działać chociażby lodówka, no to już posiadamy problem.

Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach bywa wzięcie kredytu lub pożyczki – jak widać po wstępie, posiadają one pewnego rodzaju różnice, pośród których to tym największym bywa bez wątpienia fakt, iż pożyczkę weźmie się w każdym miejscu, a kredyt jedynie w banku albo SKOKU. Warto także wiedzieć, że przy kredycie zawsze podpisujemy umowę, a w przypadku pożyczki zwykle dopiero od 500 zł wzwyż.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*