Skip to content

Opakowania w przemyśle spożywczym

W sklepach daje się zauważyć wiele rodzajów opakowań żywności. Zależnie od tego jakie jest ich zastosowanie oraz z jakiego tworzywa zostały wyprodukowane, miewają różne formy. Przyciągają spojrzenia klientów, zachęcają do zakupu. Głównie jednak pełnią funkcję ochronną. Albowiem oprócz wyglądu opakowania duże znaczenie ma właściwe zabezpieczenie towaru. Najczęściej wybierane materiały wykorzystywane w produkcji opakowań to tektura, szkło i metal.

opakowanie

Opakowania kartonowe to jedne z pierwszych rodzajów opakowań. Mają sporo zalet: stabilne ścianki, kształt który umożliwia precyzyjne wykorzystanie miejsc magazynowych a także sposobność pakowania mechanicznego. Cechą dodatnią tektury jest również niska cena, z tego powodu, że spotyka się z tak dużym powodzeniem. W pakowaniu żywności od 1920 roku wielką rolę pełnią opakowania z tworzyw sztucznych, czyli: pojemniki, worki czy opakowania z folii. Takie opakowania zapewniają barierę ochronną przed drobnoustrojami, uszkodzeniami czy wilgocią. Zawierają istotne informacje o produkcie, o jego rodzaju i o jego właściwościach.

Masz zamiar uzupełnić swoją wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy przejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej (www.effector.com.pl/pl/obrobka-profili-aluminiowych/) wiadomości.

Pełnią więc funkcje reklamowe i promocyjne. Nie zaskakuje zatem fakt, że produkcja (przetwórstwo tworzyw sztucznych) opakowań sztucznych w ciągu ostatnich lat uległa wyraźnemu wzrostowi. Opakowania z tworzyw sztucznych zapewniają najwyższą jakość za najniższą cenę, toteż ich stosowanie może w widoczny sposób wpłynąć na zredukowanie kosztów produkcji.

zapakowane produkty

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com

Dalsza grupa to opakowania metalowe, które oferują 100% ochronę przed światłem, wilgocią i zapachami obcymi. Jednocześnie cechują się podatnością na korozję oraz możliwością przenikania do żywności szkodliwych substancji. Z tego powodu, zastępuje się je coraz częściej opakowaniami z tworzyw sztucznych. Każdy uprzemysłowiony kraj wytwarza opakowania z tworzyw sztucznych. Pamiętajmy jednak o tym, iż to w jakiej ilości będą występować na naszej planecie, zależy nie tylko od polityki państwa, ale również od naszej świadomości.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*