Skip to content

Opakowania foliowe, termoformowanie

Nie raz woreczek śniadaniowy okazał się lepszy aniżeli jakieś plastikowe opakowanie. Dzięki foliowym opakowaniom łatwiej zapakować wiele produktów spożywczych. Folie pozwalają oszczędzić miejsce i sprawiają, że dana rzecz się nie psuje. Oczywiście wszystko zależy od czasu przechowywania. Jeżeli zbyt długo będziemy trzymali kanapkę w plecaku to na sto procent prędzej niż później się popsuje. Jednak opakowania foliowe to nie tylko codzienne szykowanie małemu uczniowi kanapek do szkoły, czy włożenie w właściwych woreczkach mięsa do lodówki, to też opakowania spożywcze tworzone dla wielkich firm spożywczych.

opakowanie na obiad
Autor: Peachykeen103
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci opakowań foliowych mają wiele ciekawych zastosowań swoich produktów (sprawdź informacje). Ale, by być producentem opakowań foliowych, który jest wybierany najchętniej musimy wymyślić jakiś patent, który sprawi, że nasza firma będzie się wyróżniała. Trzeba też poza produkcją opakowań, tworzyć konieczne narzędzia, które ułatwią produkcję opakowań.

Metoda produkowania opakowańObecnie musimy brać pod uwagę konkurencyjne firmy, które depczą sobie po piętach w każdej branży. Ale jedynie najlepsi producenci rozumieją, że powinni cały proces produkcji opakowań dostosować do nowatorskich metod. Począwszy od robienia projektu opakowania, przez wykonanie odlewu, a następnie prototypu – czyli jednego egzemplarza opakowania, by móc porozmawiać na jego temat z klientem, przez taśmowy wyrób większej ilości tego produktu. To właśnie na taśmie dochodzi do termoformowanie. Jest to proces, w czasie którego z folii, która zmienia się pod wpływem ciśnienia do właściwego kształtu, a następnie jest chłodzona, by opakowanie (inne wątki tutaj) nie zmieniło swoich wymiarów.

Tak w wielkim skrócie możemy przedstawić proces termoformowania. W taką metodą powstają opakowania na telefony, które poza tym, że są zapakowane w kartonowe pudełka to na dodatek są włożone w plastikowe opakowanka (więcej o procesie termoformowania). Zresztą w tak sposób powstaje wiele opakowań. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych metod tworzenia opakowań z tworzyw sztucznych. Jednak najlepsze koncerny poza produkcją opakowań tworzą też narzędzia do tego typu produkcji przez, co są zawsze kilkanaście kroków przez konkurencją. Jak wszyscy wiemy w każdej branży musimy pracować na bardzo wysokim poziomie, by być uznanym za najlepszych. Dzięki termoformowaniu opakowania są produkowane w bardzo dokładny sposób.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*