Skip to content

Które rodzaje drzwi znasz?

Drzwi są niezwykle ważnym elementem domu. Pozwalają na wejście do środka, a przy tym gwarantują potrzebne zabezpieczenie domu. W zależności od typu zabudowy wybiera się różne typy drzwi. Inaczej będą się prezentować przykładowo drzwi wejściowe domu jednorodzinnego, a inaczej wejście do mieszkania na blokowisku.

Jasne jest, że w tej drugiej sytuacji zabezpieczenia nie muszą być tak duże i innowacyjne jak w domu jednorodzinnym. Specjalnym rodzajem są drzwi antywłamaniowe. Nowoczesne drzwi tego typu wyposażone są w komplet nowoczesnych elementów zabezpieczających. Istotne jest także, że drzwi takie produkowane są z bardzo trwałych materiałów, a ich zabezpieczenia są trudne do sforsowania przez ewentualnych włamywaczy. Drzwi mogą być także z rozmaitych materiałów, przy czym każde z tworzyw posiada odmienne cechy i wymaga innego rodzaju zabezpieczania i pielęgnacji. Zobacz ciekawe modele: jakie drzwi wewnętrzne?.

drzwi goodlock
Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków

Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne
Podstawowy podział drzwi przebiega pomiędzy drzwiami zewnętrznymi a wewnętrznymi. Drzwi wejściowe wychodzą na zewnątrz, więc muszą być ogólnie odporniejsze. Drzwi zewnętrzne powinny być produkowane z tworzyw, które dobrze znoszą warunki na zewnątrz. Ma to tym większe znaczenie w przypadku drzwi, wychodzących bezpośrednio na zewnątrz. Drzwi http://www.da-bud.pl/ wewnętrzne za to nie wymagają zaawansowanych zabezpieczeń. Jeśli chodzi o nie, podczas kupna zwraca się większą uwagę na walory zewnętrzne i to, czy są dopasowane do wystroju wnętrza. Drzwi – ważny link – wewnętrzne także dzielą się na parę rodzajów. Specyficzne są przykładowo drzwi łazienkowe czy kuchenne, które najczęściej posiadają szyby i otwory wentylacyjne.

Tworzywo wykonania

drzwi wewnętrzne
Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA

Drzwi do domów są wytwarzane z różnorodnych tworzyw. Z pewnością najbardziej standardowym tworzywem jest drewno. Drzwi z drewna zwykle prezentują się niezwykle korzystnie. Drewno ma to do siebie, że pasuje do różnorodnych stylów pomieszczeń. Potrzebuje jednak odpowiedniego traktowania. Drzwi tego rodzaju należy regularnie impregnować odpowiednim środkiem. Nie powinno się też dopuścić do tego, by w sezonie zimowym były pokryte śniegiem. Ponadto powinno się stale kontrolować, czy na powierzchni drewna nie pojawiły się skazy lub pęknięcia. Drzwi z innych tworzyw, takich jak przykładowo włókno szklane, są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu, ale często nie tak tradycyjne i uniwersalne. Zobacz sam: .

Źródło:

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

There are no related posts on this entry.

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*