Skip to content

Od jakiegoś czasu Skarbówka stara się iść z duchem czasu i ułatwiać obywatelom tego kraju funkcjonowanie

W tym roku rozliczenie się z fiskusem było po prostu łatwe dzięki nowatorskim rozwiązaniom wprowadzonym przez Skarbówkę.
Już od pewnego czasu możemy zauważyć, że nasze urzędy starają się wyjść naprzeciw potrzebom Polakom.

pit

Autor: www.nartyslowacja.pl
Zaczęło się od tego, że na przykład można już sporo rzeczy zrobić w sieci. Tak było też już od kilka lat z sprawozdaniem PIT, który składaliśmy do Urzędu Skarbowego. Dało się wszystko zrobić online i nikt nie musiał przeżywać ciężkich chwil w kolejkach do okienka. Z tej opcji korzystali z reguły ludzie młodzi, ponieważ emeryci nie umieją zbyt dobrze obchodzić się z komputerem. Często obawiali się, że coś poplączą i wobec tego woleli składać formularz w normalnej wersji papierowej.

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę, to przejrzyj istotny link (http://robak.konin.pl/oferta/zamykarki/automatyczne/jednoglowicowe/automatyczna-zamykarka-jednoglowicowa-zr-02). W tekście wyłożyliśmy precyzyjne oraz ciekawe informacje.

W tym roku nastąpił przełom. Urząd Skarbowy rozliczył nas bowiem sam. To ogromny krok do przodu. Więc ci, którzy nie mieli jakiś odliczeń podatkowych (ulgi na dzieci czy na internet) nie musieli niczego robić. Jeżeli na przykład jakiś senior pobiera emeryturę, ale nie jest zatrudniony oprócz tego w jakiejś firmie, to urząd rozliczył go samodzielnie na podstawie papierów przesłanych z ZUS. I to by było na tyle. Nie musimy się stresować, wypisywać formularze oraz jeździć do Urzędu Skarbowego.

W sumie duża część społeczeństwa, która żyje już na emeryturze (ale nie tylko oni, a znacznie większa liczba osób), ma możliwość, by nareszcie najnormalniej w świecie zapomnieć o dokumencie PIT do końca swego życia. Cóż za ulga oraz mniej trosk dla dużej części naszego narodu.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*