Skip to content

Obrazujemy temat stopu aluminium- zobacz jakie korzyści niesie ta technologia

Ogólnie metale wykorzystywane są w zasadzie we wszystkich gałęziach przemysłu. Duża część produkowanych przedmiotów jest z metalu lub ma metalowe elementy. Analogicznie jest ze stopami. Na przykład stopy aluminium występują w niezliczonej ilości rodzajów. Wytwarzane są konkretnie pod określone zapotrzebowanie. Właściwości i cechy stopu uzależnione są bowiem nie tylko od jego składu, ale też od procentowej zawartości poszczególnych metali w stopie.

wykonanie obróbką cnc
Autor: zombieite
Źródło: http://www.flickr.com

Tworzone są najczęściej dla uzyskania większej wytrzymałości i odporności. Jest ogromną liczbę typów stopów, gdyż wiele metali (koniecznie – idź tutaj) można ze sobą zestawiać dla uzyskania pożądanych parametrów czy wyglądu. Jeżeli chodzi o ten drugi czynnik, przykładem może być tombak, będący mieszaniną miedzi i cynku o jasnożółtym kolorze. Z tego powodu może być stosowany jako zamiennik złota.

Stopy potrzebne w medycynie
Popularnymi stopami www.anover.pl/barwienie-aluminium/ są tak zwane amalgamaty. Jest to pewien rodzaj stopów, zawierających różną ilość rtęci. Stop ten znany jest w dużej mierze ze swego wykorzystania w stomatologii. Jeszcze kilka lat temu powszechne było zastosowanie tego stopu do wykonywania plomb stomatologicznych. Po jakimś czasie jednak wykazano, że po kilku latach noszenia takiej plomby trująca rtęć uwalnia się z niej do jamy ustnej. Poza tym wzięto pod uwagę także względy estetyczne. Plomby z amalgamatu miały bowiem ciemny odcień. Zastąpiono je białymi plombami nowego typu. Oprócz tego inny rodzaj amalgamatu wykorzystywany jest w termometrach, bowiem ma większe możliwości pomiarowe niż czysta rtęć bez domieszek.

Stal
przygotowanie do obróbki cnc
Autor: zombieite
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością najpopularniejszym stopem metali jest stal. Posiada ona również najszersze wykorzystanie. Stal jest chętnie stosowana z uwagi na swoją wysoką wytrzymałość i to, że możliwa jest obróbka cieplna tego stopu. Jeżeli chodzi o zastosowanie, przede wszystkim stal stosowana jest jako część konstrukcyjna budynków (na tej stronie). Ze stali tworzone są również części dużych maszyn jak na przykład samoloty lub statki. Jedną z odmian tego stopu jest stal nierdzewna. Znajduje ona zastosowanie przykładowo w akcesoriach kuchennych, gdyż, jak sama jej nazwa wskazuje, nie ulega rdzewieniu w kontakcie z wodą oraz z żywnością.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*