Skip to content

O co należy się zatroszczyć gdy twoje przedsiębiorstwo potrzebuje nieprzerwanych dostaw prądu

Żyjemy w czasach nowych technologii i wszechobecnej informatyzacji. Laptopy i smartfony są niemal w każdym miejscu. Skomplikowane systemy i aplikacje a także strony www pracują w oparciu o serwery, które w sporej liczbie przypadków potrzebują mieć zagwarantowany stały i nieprzerwany dostęp do prądu.

żarówka, elektryczność

Autor: stephen bowler
Źródło: http://www.flickr.com
Trudno sobie uzmysłowić, co może się stać w przypadku braku dostaw energii elektrycznej do któregoś systemu, od jakiego jest uzależnione życie wielu ludzi. Wartoprzytoczyć tutaj przypadek szpitali czy też elektrociepłowni w okresie zimowym. Oczywiście takie instytucje muszą mieć własną zapasową infrastrukturę, która może zapewnić dostawę energii przez pewien czas jednak nie na długo. A jak powszechnie wiadomo mamy od czasu do czasu takie przypadki.

Wiele firm opiera swój biznes w istocie na ciągłym działaniu ich platform czy też witryn internetowych. Jeżeli jesteśmy dyrektorami takiej firmy, powinniśmy zapewnić naszym serwerom tak zwane zasilanie gwarantowane, czyli ciągłą dostawę prądu- . Dla przykładu, linie lotnicze powinny mieć uruchomione swoje serwisy przez cały dzień, w innym wypadku będą tracić ogromne pieniądze. Serwery, na których działają ich strony powinny więc mieć zagwarantowane zasilanie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Kiedy mamy własne generatory prądu aby zabezpieczyć się na wypadek awarii zasilania, które może spowodować pauzę w dostawie elektryczności, warto od czasu do czasu badać czy tego typu generatory są wciąż sprawne.

Znajdujące się w tym miejscu wiadomości są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę mpo warszawa, na której przeczytasz zbliżone zagadnienia.

Przyda się w takiej sytuacji obciążnica indukcyjna, jaka pomoże nam zweryfikować każdy interesujący nas parametr- . Po tak przeprowadzonym przeglądzie będziemy wiedzieć w jakim stanie są obecnie nasze generatory.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*