Skip to content

Jak wybrać lampy?

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania a także jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobrazować sobie skończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Natomiast inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i umieją w myślach zobaczyć |oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.

Nawet, a może właśnie przede wszystkim wtedy, gdy nasze mieszkanie jest małe, oświetlenie domu należy zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Odpowiednie lampy do przedpokoju zachęcą gościa do wejścia w głąb mieszkania. Umiejętne oświetlenie łazienki powiększą nawet najmniejsze pomieszczenie. Odpowiednie oświetlenie kuchni pomoże przygotować przepyszne posiłki, a oświetlenie salonu z prawdziwego zdarzenia pozwoli zaprezentować całą jego urodę. Możemy wszędzie ulokować lampy pasujące do siebie – na przykład lampy do przedpokoju (kinkiety lub plafony), pasujące do opraw, które tworzą oświetlenie salonu (lampy sufitowe bądź wiszące).
Lampy klasyczne i nowoczesne

Ale możemy też każde pomieszczenie urządzić całkowicie najrozmaitszym stylu, co będzie odpowiednio podkreślać osobno oświetlenie kuchenne, oświetlenie przedpokoju i oświetlenie salonu.

Planując oświetlenie domu, musimy oczywiście zaaranżować oświetlenie (zobacz http://www.lampyilampki.pl/) salonu, oświetlenie kuchenne oraz lampy do kuchni i do przedpokoju, ale równie istotne jest oświetlenie zewnętrzne (Apdmarket). Umieszczone na ścianie domu lampy zewnętrzne mają za zadanie nie tylko uatrakcyjnić wygląd domu, ale również zabezpieczyć go przed kradzieżą. Lepiej oświetlony dom szczególnie w okolicy okien i drzwi, to większe bezpieczeństwo jego mieszkańców i mienia. Zewnętrzne lampy halogenowe z czujką ruchu są tu świetnym pomysłem, gdyż pozwalają oszczędnie korzystać z energii elektrycznej. Natomiast wyposażony w lampy ogrodowe, znajdujący się za domem ogród może stać się dla nas doskonałą odskocznią po pracy (strona poświęcona oświetleniu).

Niezależnie od tego, czy masz biuro w domu, czy wynajmujesz biuro na mieście, zasady doboru oświetlenia, jakie się do niego odnoszą, są za każdym razem jednakowe. Aby nam się dobrze pracowało, lampy biurow powinny dawać odpowiednią jasność – w podobny sposób w domowym biurze, jak i w siedzibie firmy. Natężenie światła w biurze, gdzie stale pracujemy przy komputerze, musi wynosić zgodnie z prawem 500 lux i pod tym kątem właśnie należy wybierać lampy biurowe (biurowe oświetlenie górne, jak również lampki biurkowe). Ponadto dla celów dekoracyjnych w biurze warto ustawić lampy podłogowe – na przykład w poczekalni dla klientów. Dodatkiem dla oświetlenia biurowego będzie oświetlenie do kuchni lub aneksu kuchennego dla pracowników oraz oczywiście dyskretne i przystępne oświetlenie łazienek pracowniczych. Nawet w biurze powinno się pamiętać o tym, jak istotne jest oświetlenie zewnętrzne. W przypadku biura w domu wolno stojącym dobre wrażenie na klientach zrobią lampy najazdowe, kinkiet zewnętrzny z numerem domu, jak również oświetlenie ogrodowe (najlepiej słupki ogrodowe) przy trawniku przed budynkiem biura.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*