Skip to content

Super lampy do ogrodu

Mało z nas zdaje sobie sprawę, jak znaczące w naszym życiu jest dobre oświetlenie. Budowa naszego ciała sprawia, że powstają w nim różne rzeczy w zależności od mocy i typu światła. Specjaliści próbują zbudować lampy, które emitują światło podobne do blasku słońca. Rzecz jasna nawet najdroższe lampy sufitowe nie umieją skutecznie zastąpić promieni słońca.

Przekonują się o tym Skandynawowie, gdzie w roku zdarza się niewiele jasnych dni. Z tej właśnie przyczyny m.in. Finowie zapadają na schorzenia nastroju. W krajach północnych problemem są nadużywanie alkoholu oraz pochłanianie zbyt dużej ilości kawy, co owocuje ciężkimi chorobami układu sercowego. Trzeba w tym miejscu przytoczyć przypadek Stiega Larssona, który padł na zawał właśnie z tej przyczyny, że wlewał w siebie codziennie litry energetycznego napitku.

Apdmarket.pl - lampy
Źródło: Apdmarket.pl

Jeśli będziesz teraz wybierał eleganckie żyrandole do salonu, pochyl się nad nabyciem żarówek, które dają przyjazne dla organizmu światło. Poszukaj w serwisach zaawansowanych świateł, które charakteryzują się funkcją zmieniania blasku. To idealne rozwiązanie nie tylko do salonu, lecz także do zakątku malucha. Pomyśl też nad nabyciem świateł o różnych kolorach. Sporo badań dowiodło, że odcień oświetlenia ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie. To stąd na przykład czerwone barwy są kojarzone z seksem. W pokoju, w którym najczęściej pracujesz, warto zainstalować lampy wiszące —- dające światło (zobacz poszerzone informacje pod linkiem) o zimnym kolorze, mobilizującym do myślenia. W łożnicy, jak już wyżej powiedziano, warto wstawić lampy, które emitują światło (kinkiety tanie) w kolorze ciepłym.

Dom to nie wyłączne miejsce, gdzie trzeba zamontować właściwe światło. Jeżeli posiadasz ogródek, warto podłączyć do niego elektryczność i zainstalować eleganckie lampy (serwis poświęcony oświetleniu), które efektywnie rozświetlą teren i będą się znakomicie komponować z otoczeniem. Jedynym mankamentem takiego oświetlenia jest to, że lampa mocno nęci natrętne komary.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*