Skip to content

Nikt nie chce spowiadać się fiskusowi ze swoich zarobków, ale jest to konieczne

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że co rok musi złożyć PIT w Skarbówce. Nikt nie jest w stanie się przed tym ustrzec.
Nie jest ważne, co każdy z nas sądzi o podatkach.

lampka biurowa

Autor: Sebastian Włoszek
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły wszyscy mówią, że są one nazbyt duże. I w dużej mierze trwonione na zbyt dużą biurokrację. Jednak niezależnie od naszych prywatnych wątpliwości, każdy z nas powinien je płacić oraz rozliczać się ze Skarbówką. Rodacy, którzy prowadzą przedsiębiorstwa, muszą co miesiąc robić przelewy do odpowiednich urzędów. Współcześnie rozliczenie wymaganych składek lub procentów jest już o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Kiedyś każdy był zmuszony siedzieć z kalkuLatorem i długopisem przy stole i liczył całość samodzielnie. Teraz na szczęście pomocne są w tym profesjonalne programy, które możemy znaleźć dla przykładu na stronie Ministerstwa. Możemy także wszystko rozliczyć w domu przy użyciu komputera. Istotne jest to, żebyśmy znaleźli chwilę wolnego czasu, kiedy nikt nie będzie nam przeszkadzał. W dokumencie PIT będziemy musieli wpisać wszystkie swoje dane. Następnie system będzie wskazywał nam gdzie powinniśmy wpisać odpowiednie wartości. Na koniec sam wszystko policzy. Cała procedura jest raczej przyjemna oraz szybka. Warto również przekazać 1% swego podatku na jakąś fundację.

Nie zapominajmy również o tym, że rozliczenia w Urzędzie Skarbowym przyjmowane są tylko do końca kwietnia każdego roku.

Zaciekawiły Cię informacje Separator kropli pary przedstawione w tym artykule? Szalenie przyjemnie więc będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Oczekujemy na recenzję!

Drobny wyjątek może wywołać sytuacja, kiedy ostatni dzień kwietnia przypadnie na sobotę lub niedzielę i wówczas możemy oddać PIT jeszcze 2 maja.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*