Skip to content

Bezkonkurencyjne urządzenia do oznaczania opakować

Jeśli weźmiemy do ręki dowolny przedmiot lub pudełko po nim znajdziemy zapewne mnóstwo charakterystycznych znaków. Są to równocześnie znaki opisujące jakość, kody kreskowe i różnorodne zabezpieczenia. Wszelkie tego typu napisy oznaczają wyjątkowość tego produktu. Na każdej hali produkcyjnej musi znaleźć się urządzenie, które pozwoli takie oznaczenia wykonywać. Zależnie od gabarytów produktu czy rodzaju powierzchni są różnorodne rozwiązania.

 

drukarki etykiet
Źródło: www.eti-go.pl
Aby tworzyć znakowania na dużych albo płaskich powierzchniach odpowiedni będzie ploter laserowy.

To fakt, że dzisiaj posiadamy dostęp do dużej ilości informacji, zatem jeśli omawiana problematyka Cię zaciekawiła oraz chcesz uzyskać podobne wiadomości na ten temat, to sięgnij po więcej (https://www.creo.gda.pl/pl/elementy-wykrawane/) tu.

Te urządzenia pozwalają jednocześnie na wytwarzanie napisów na materiale, grawerów oraz na wycinanie dowolnych form. Poprzez zastosowanie wiązki laserowej charakteryzują się bardzo dobrą precyzją wykonania i wysoką efektywnością pracy. W większości przypadków plotery laserowe działają na obróbkę materiałów drewnianych,plastikowych, plexi i tworzyw sztucznych oraz grawerowania powierzchni metali.  Innym rozwiązaniem jest znakowarka galwo. Niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie jej w zdecydowanej większości linii produkcyjnych. Gwarantują bardzo wysoką jakość wykonania do kilkuset symboli na sekundę. Przy zastosowaniu specjalnego programu można wykorzystać zarówno technikę wektorową oraz rastrową. Dodatkowo łatwość instalacji oraz bezobsługowa praca korzystnie wpływają na zmniejszenie kosztów produkcji oraz (oceń) wzrost wydajności. Znakowarka galwo pozwala na obróbkę większości surowców niemetalowych takich jak plastik, wyroby ceramiczne, szkło, produkty drewniane, skóra i inne. Fiber laser to najnowocześniejsza technika osiągalna na rynku, dzięki której możliwe jest precyzyjne cięcie i grawerowanie produktów (oferta na fiber laser). Laser światłowodowy jest bardziej dokładny i niezawodny od starszych metod. Zbudowany jest z pewnych, bezawaryjnych elementów więc gwarantuje długotrwałą i stabilną pracę urządzenia. Zastosowanie nowej technologii wiązka lasera jest ponad dziesięciokrotnie mniejsza niż w przypadku typowych laserów, dzięki czemu pozwala na wykonywanie znacznie bardziej wymyślnych wzorów. W konfrontacji z poprzednimi rozwiązaniami ma również mniejszy pobór prądu oraz większą szybkość cięcia. Jednak wszystkie te ulepszenia mają oczywiście swoje odbicie w cenie urządzenia.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*