Skip to content

Niejeden remont wymaga sporej ilości różnych detali wykończeniowych — tyczy się to także listwy przypodłogowej

remonty najczęściej nie kojarzą się nikomu z niczym miłym. Jenak co jakiś czas trzeba je wykonywać.
Niełatwo wyobrazić sobie, żeby dało się żyć w tym samym mieszkaniu bez odnawiania go przez wiele lat.

listwa

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wówczas wyglądałyby nasze pokoje i kuchnia? Byłby to dość beznadziejny widok. Jeśli więc mamy zamiar zaplanować gruntowny remont, to pewnie obejmie on nowe podłogi. W kuchni będziemy kłaść płytki, a w pokoju panele lub deski. Z pewnością zdecydujemy się również na pomalowanie ścian. By wszystko piękni się prezentowało i by efekt końcowy nam się spodobał, to trzeba także zakupić części wykończeniowe. Istnieje możliwość, że nie myśleliśmy o tym wcześniej i nie policzyliśmy ich po prostu w budżecie, ale bez tego remont będzie wyglądał na nieskończony. Ważna jest dla przykładu listwa przypodłogowa. Ma ona dwie funkcje.

W opisywanym materiale znajdują się bez wątpienia wartościowe wiadomości, ale wejdź też tu – ta treść (http://www.lrg-lodz.pl/niszczenie-dokumentow-katowice/) opisuje pokrewną problematykę.

Po pierwsze jest poniekąd elementem dekoracyjnym. Dzięki temu nie będzie widać żadnych przycięć desek przy samej ścianie. Wszystko elegancko przykryje. Po drugie jest też funkcjonalna. Coraz częściej bowiem w listwie ukrywa się kable. Wówczas nie będziemy musieli kłóć murów, gdy coś się przerwie i w którymś z pokoi nie będzie prądu.

To szybki i łatwy sposób na to, by nikt z przyjaciół nie widział kabli, które w przeciwnym razie przyczepione byłyby gdzieś przy podłodze (co wyglądałoby fatalnie) lub musiałyby być wpuszczone w ścianę (co powoduje dużo kurzu, następnie sprzątanie i o wiele więcej pracy).

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*