Skip to content

Ostatni czas aby pomyśleć o zabezpieczeniu źródeł gazu na zimę

Koniec lata to ostatni dzwonek na to aby przyjrzeć się temu czy nasze przedsiębiorstwo posiada zabezpieczone dostawy surowców energetycznych na czas zimy. Chodzi tutaj głównie o gaz, który jest fundamentem sprawnego funkcjonowania mnóstwa przedsiębiorstw. Sprawa jest tym większej wagi kiedy zauważy się dzisiejsze zawirowania natury politycznej w Europie wschodniej. Turbulencje w kontaktach z Rosją, która jest jednym z większych producentów gazu na świecie mogą przynieść w najbliższym okresie mnóstwo problemów z dostawami tego surowca.

stacja gazowa
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

W poprzednim systemie handel gazem był zajęciem tylko firm należących do skarbu państwa, takich jak np.

Zaintrygowały Cię wątki opracowane w tym poście? Odczuwasz jednakże niedosyt? W takim razie zapraszamy do nowej witryny – naciśnij tu transport drobnicowy wrocław i wejdź tam.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które posiadało status monopolisty na naszym rynku surowców energetycznych. Jednak od pewnego czasu w naszym kraju pojawia się coraz więcej niezależnych od monopolisty firm prywatnych zajmujących się dostarczaniem paliw w stanie płynnym i gazowym dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. W większości wypadków taka propozycja zawiera kontrakty na dostawę paliw płynnych na okres ponad 12 miesięcy, jednak czasem proponowane są również znacznie krótsze okresy np. 30 dni czy 3 miesiące – strona tutaj na

handen.pl
Powinno to być bardzo opłacalne dla konsumenta, który może zamówić dostawy jedynie na interesujący go czas, dla przykładu tylko okres zimowy.

Jeśli masz ochotę uzyskać więcej informacji na ten temat, to notka z www także takie informacje ma, zatem kliknij tu, aby je zgłębić.

Co ważne jest również możliwość parafowania kontraktu na tak popularne ostatnio dostawy dywersyfikacyjne. Dzieje się tak w przypadku gdy dana jednostka gospodarcza posiada już parafowaną umowę na otrzymywanie paliwa gazowego jednak dla bezpieczeństwa pragnie posiadać ubezpieczenie w postaci posiadania innego dostawcy. Dzięki temu ryzyko jakichkolwiek kłopotów jest naprawdę małe, a to w biznesie rzecz bardzo ważna.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

There are no related posts on this entry.

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*