Skip to content

Na co zwrócić uwagę kupując nagrzewnicę?

Nagrzewnice powietrza są ci niezbędne właściwie w dwóch przypadkach. O ile masz halę funkcjonalną o dużym metrażu, musisz w jakiś sposób tworzyć dobrą temperaturę środowiska. Normalne ogrzewanie nie spełni dobrze swego zadania. Dodatkowo tego rodzaju miejsca są używane jedynie w określonych momentach, zatem nie ma sensu montować klasycznego systemu grzewczego, który (nasz odsyłacz) działa nieustannie. Takie coś ma rację bytu tylko, kiedy w pomieszczeniach magazynowych przechowujesz jakieś materiały, które potrzebują ciepłej temperatury. .

nagrzewnice olejowe
Źródło: www.klimatop.pl

Nagrzewnice różnią się od siebie także rodzajem środka, przez który działają. Na przykład nagrzewnice olejowe – zasila się przez olej napędowy, ropę albo mazut. Ten ostatni jest rodzajem opałowego oleju, który uzyskuje się z ropy naftowej. Innym rodzajem są urządzenia działające dzięki paliwom stałym, takich jak drewno, koks czy węgiel..

Charakteryzują się sporą skutecznością działania. Niestety, do swego działania potrzebują dostępu do powietrza, co często bywa niemożliwe w pewnego typu pomieszczeniach. Oprócz tego tworzą niezbyt przyjemny dla nosa i fatalny na dłuższą metę dym >>> klapy oddymiające. Mimo tych znaczących wad są powszechnym rodzajem nagrzewnic..

Kupno nagrzewnicy powinno zależeć od tego co chce się ocieplić i w jaki sposób. Gdy musi zaoszczędzić na ogrzewaniu powinien nabyć nagrzewnice gazowe. W myśl obecnych technologii można w dużym stopniu zmniejszyć użycie gazu przez ustawienie odpowiednich parametrów do maszyny..

Bardzo prosto da się je przenosić z miejsca na miejsce – nagrzewnice elektryczne są nierzadko oferowane w wersji mobilnej . Jedyną wadą kupna tego typu urządzeń mogą być duże rachunki za energię elektryczną..

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*