Skip to content

Nagrzewnice – kategoryzacja i zastosowanie

Nagrzewnice powietrza są ci niezbędne generalnie w dwóch sytuacjach. O ile masz halę użytkową o wielkiej powierzchni, musisz jakoś zapewniać dobrą temperaturę otoczenia. Klasyczne ogrzewanie nie spełni prawidłowo swego zadania. Dodatkowo tego rodzaju pomieszczenia są używane wyłącznie w określonych momentach, stąd nie ma po co instalować stacjonarnego systemu klimatyzacyjnego, który funkcjonuje na okrągło. Takie coś ma rację bytu tylko, kiedy w hangarach magazynowych przechowujesz jakieś materiały, które wymagają ciepłej temperatury.

Kolejnym przypadkiem, gdy nagrzewnice powietrza ujawniają swoją użyteczność, jest posiadanie jakiegoś budynku użytkowego, np. garażu na pojazd. Taki budynek zaszczycasz obecnością jedynie czasami, zatem stałe ogrzewanie nie ma racji bytu. Jeżeli jesteś właścicielem kilku takiego rodzaju miejsc, kup – sprawdź – nagrzewnice powietrza mobilne, które możesz przewozić i włączać bardzo szybko. Przyglądnijmy się teraz dwóm gatunkom takich sprzętów.

Nagrzewnice olejoweOdznaczają się dużą wydajnością grzewczą. Niestety, do swego działania wymagają dostępu do tlenu, co czasami bywa trudne w pewnego rodzaju miejscach. Oprócz tego wydzielają zły i niezdrowy na dłuższą metę dym. Mimo tych mankamentów są popularnym modelem urządzenia.

Nagrzewnice elektryczneJak sama nazwa podpowiada, zużywają one prąd. Dlatego cechują się wygoda działania – do działania nie wymagają dostępu do tlenu. Nie emitują też żadnych nieprzyjemnych wyziewów. Są dlatego dobre dla ludzi, którzy znajdują się razem z nią w budynku. nagrzewnice (zobacz nagrzewnice powietrza) prądowe cechują się również dużą efektywnością działania.

Bardzo prosto da się je przenosić z miejsca na miejsce – nagrzewnice elektryczne są często sprzedawane w wersji mobilnej . Jedynym minusem zakupu tego typu urządzeń mogą być duże rachunki za prąd.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*