Skip to content

Na przestrzeni lat powstało sporo interesujących stylów

Na przestrzeni lat powstawało sporo odmiennych stylów, które odznaczały się popularnością wśród współczesnych sobie ludzi. Jedną z takich stylistyk jest tak zwane art deco. Styl ten uformował się w latach 20 XXw..

Podstawą była głównie jego geometryczność oraz harmonia form. Ponadto, wszystkie elementy jakie były zgodne z jego oczekiwaniami odznaczały się żywymi kolorami. Należy podkreślić, że art deco odnosił się do wszystkich sfer ludzkiego życia, na przykład mebli, obrazów czy architektury. Dzisiaj, gdy przeżywamy renesans stylów z przeszłości art deco obrazy kolejny raz są faktycznie modne (porównaj – obrazy akty (koniecznie – notariusz-rakoczy.pl)” rel=”">galeria art deco}). Na rynku proponowane są nie tylko obrazy współczesnych artystów, którzy bazują się na tym stylu. Z reguły galeria art deco udostępnia w swoich zbiorach także obrazy, które faktycznie pochodzą z tamtych czasów.

mieszkanie w stylu art deco

Warto podkreślić, że przedmioty, jakie były wtedy w praktyce stosowane cechowały się rozmaitymi zdobieniami. Na przykład poszczególne elementy mebli były złocone. To z kolei wpływało na to, że nie były one dostępne dla zwyczajnych nabywców. Art deco w dużej mierze czerpało ze stylów epok poprzednich, przerabiając je na nowoczesną modłę. Prawdziwą kwintesencją tego stylu jest między innymi lubiany firm „Wielki Gatsby”, jakiego fabuła została umieszczona w latach dwudziestych poprzedniego stulecia. Sam styl art deco miał być opozycją dla stylistyki secesyjnej. Współcześnie, stylistyka tego rodzaju jest dla większości osób rzeczywiście interesująca, tym samym poszukują oni oryginalnych przedmiotów, które są z nią związane. Do czasów współczesnych przechowały się przykładowo liczne meble pochodzące z tego czasu, jakie można zakupić między innymi w antykwariatach.

Styl art deco w dalszym ciągu żywo można obserwować w architekturze tego okresu. W Warszawie wprawdzie nie jest to proste, gdyż prawie całe miasto zostało zburzone podczas Powstania Warszawskiego, niemniej także w stolicy Polski do czasów współczesnych zachowały się przykłady stylistyki art deco w niektórych kamienicach. Moda na przedmioty retro i vintage powoduje, że styl ten wraca do łask i znajduje wielu miłośników. Rzeczywiście, jego bogactwo jest ogromne, w szczególności przez wzgląd na istotną dbałość o formę.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*