Skip to content

Na czym polega odpowiednie znakowanie stali

Jasnym jest, że teraz każdy kupujący chce otrzymać jak najlepszej jakości towar – najlepiej jeszcze za stosunkowo niewielką cenę. Chęć obniżania cen przez firmy poszczególnych produktów czasami jednak skutkuje obniżeniem jakości. Jak odnaleźć złoty środek między jakością a ceną?

Stalowe sito

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na szczęście prawo Unii Europejskiej zaczyna wprowadzać odpowiednie regulacje w tym zakresie, co można prześledzić dla przykładu w wytwarzaniu stali. Dzisiaj obowiązują dwa systemy oznaczania stali – znakowy oraz cyfrowy. Oznakowania znakowe składają się z liter oraz cyfr, natomiast systemy cyfrowe tylko z cyfr. Każdy gatunek stali wytwarzany dzisiaj na obszarze Unii Europejskiej musi zostać właściwie oznaczony – trzeba ponadto określić jej gatunek.

Symbole w oznaczeniu zwykle wskazują na zasadnicze cechy danej stali – dla przykładu jej twardość czy też właściwości chemiczne. Część znaków oznacza skład chemiczny danej stali – w tym przypadku oznaczenia stali (sprawdź na stronie profesjonalnej firmy – oznaczanie elementów stalowych) mogą wskazywać na stale stopowe lub szybkotnące, w zależności od tego, czy konkretna stal jest stopem różnych materiałów czy nie. Z kolei znak stali oznacza możliwe zastosowania stali oraz jej własności mechaniczne – można tutaj wyróżnić stal do wyrobów walcowanych na ciepło oraz stale do betonu sprężystego. Oczywiście to, jakiej stali więcej tutaj > brumet.com.pl się poszukuje, jest zmienne w zależności od danych okoliczności oraz tego, do czego konkretna stal ma byćużyta. Inne stal będzie konieczna do budowy domu, inna zaś do skomplikowanych urządzeń pracujących w różnego rodzaju zakładach w wysokich temperaturach. Mocno istotne są także możliwe wytrzymałość stali – do różnych wyrobów stalowych wymagane są różne rodzaje stali. Jeśli poszukujesz stali o konkretnych parametrach, powinieneś sprawdzić, czy taka w ogóle jest produkowana. Aby odnaleźć podstawowe informacje na ten temat, musisz wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „profile stalowe cennik (porównaj na stronie – koszt blachy), a później przejrzeć oferty poszczególnych firm parających się produkcją stali. Tam zdecydowanie uda Ci się odnaleźć zakład, które ma w swojej ofercie taką stal (skorzystaj z oferty na – www.aner.com.pl/), jakiej poszukujesz albo zgodzi się zrobić taką na Twoje indywidualne zamówienie.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*