Skip to content

Na co trzeba zwrócić uwagę przy budowie kotłowni przemysłowych?

Wszystkie te osoby, które pracują w wielkich halach w przemyśle przetwórczym ewentualnie zajmują się montowaniem różnego typu urządzeń lub zwyczajnie mają etat w jakiś halach lub magazynach, na pewno mają świadomość tego, jak ważna jest odpowiednia klimatyzacja oraz sprawny system grzewczy.

Duże obiekty przemysłowe

hala magazynowa

Autor: arileu
Źródło: http://www.flickr.com

lub wielkie magazyny (regały fifo) to dość specyficzne miejsca. Normalnie w takowych obiektach przebywa dużo osób w dość trudnych warunkach, gdzie zazwyczaj jest duże natężenie hałasu, a kolejnym czynnikiem uprzykrzającym pracę oraz przebywanie w tego rodzaju lokalach na pewno będzie temperatura oraz jakość powietrza w tych halach.

Sprawna klimatyzacja od czerwca do sierpnia w okresie największych upałów, znacznie poprawi warunki naszej pracy, a dzięki temu zwiększy efektywność naszych pracowników. Budowa hal z dobrze działającym systemem klimatyzacji zapewni nam komfort pracy dla naszych ludzi, jacy przebywając na jednym stanowisku przez cały dzień, bez sprawnej wentylacji (przeskocz do tej strony: systemy wentylacji wrocław) mogą zasłabnąć, a co gorsza mogą dostać udaru cieplnego, co będzie tylko naszą winą, albowiem nie zapewniliśmy im właściwych warunków pracy.

hala magazynowa

Autor: Bob Mical
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze gorzej może być w okresie zimowym. Kiedy nie inwestujemy w dobre oraz efektywne kotłownie przemysłowe może okazać się, że w zimie lub nawet w jesieni własny system grzania nie będzie w stanie radzić sobie z niskimi temperaturami. Żeby zapobiec takowej sytuacji, wspaniale wcześniej zobaczyć jaki typ kotłowni będzie najlepszy do naszej działalności, ponieważ zależnie od tego, czym się zajmujemy, będzie trzeba wybrać jakiś rodzaj ogrzewania.

Jeśli w naszym przypadku jest sposobność użycia różnorodnych biopaliw to jeszcze wspanialej, albowiem stworzenie takowej kotłowni, jaka będzie ogrzewała nasze pomieszczenie, będzie w dodatku dofinansowana przez różnorakie agencje działające na rzecz ochrony środowiska. W tym wypadku możemy zdecydować się na kotłownię, w której paliwem będzie na ten przykład ekogaz, biomasa lub eko-groszek.

Dobrym rozwiązaniem jest budowa systemu cieplnego opartego o kotły na biomasę. Najnowsze kotły są tak samo wydajne, jak owe tradycyjne maszyny grzewcze, w których paliwem był węgiel. Ważne jest to, iż biomasa jest ekologicznie czysta oraz wydajna, a poza tym łatwo dostępna, ponieważ możemy ją uzyskiwać nawet ze zwyczajnej słomy.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*