Skip to content

Modne style a aranżowanie mieszkania

Kochamy urządzać nasze mieszkania. Zwłaszcza, że od dłuższego czasu mamy niesłychany wybór wszelkiego typu umeblowania oraz elementów ozdobnych. W końcu obudzono nas z tego złego snu, jakim był panujący w Polsce ustrój socjalistyczny. Wówczas tylko nieliczni mogli sobie pozwolić na stylowe wnętrze. Przeciętni śmiertelnicy byli niestety zmuszeni wybierać to, co było dostępne. Kupowało się więc towar, który właśnie był w hurtowniach i nie grymasiło się. Z tego powodu, większość domów prezentowała tak samo: identyczne meble, te same ozdoby. Własny styl został stłamszony przez prl-owską rzeczywistość.

Teraz jest zupełnie inaczej. Urządzanie wnętrz jest nie tylko pasją wielu ludzi. Szybko można odmienić swój dom – opinie na nasz temat – za pomocą prostych nowoczesnych przedmiotów, np. takich marek jak meble Wioleks (wiecej).

Biuro domowe w stylu skandynawskim
Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Aranżowanie wnętrz to też ciekawy sposób na interes. Osoby, które są obdarzone szczególnym zmysłem estetycznym, świetnie radzą sobie w zawodzie dekoratora wnętrz. Jest to działanie, które może przynieść całkiem duże pieniądze. Cała branża dekoratorska rozwija się znakomicie. Możemy czerpać inspirację z mnóstwa branżowych czasopism, które są dostępne na rynku. Zakłada się coraz więcej fachowych biur, które z chęcią posłużą pomocą podczas aranżacji wnętrz. Często korzysta się z rozwiązań znanych projektantów, związanych na przykład z niemiecką firmą Blomus.

narożniki skórzane
Autor: wioleks
Źródło: http://www.wioleks.pl/pl/

Nieustannie pojawiają się kolejne, ciekawe trendy. Jedne aranżacje stają się klasyczne, inne cieszą się powodzeniem tylko przez jakiś czas, po czym wszyscy o nich zapominamy. Przykładem klasyki, która ciągle ma kolejnych amatorów i nieustannie nas zachwyca, jest styl skandynawski. Dowodzi temu duża popularność, jaką cieszą się meble skandynawskie. Styl skandynawski to wyjątkowe połączenie funkcjonalnej prostoty z chłodną naturą. Stylizacja utrzymana jest w stonowanych barwach.

Ale nie wszystkim podoba się tego typu spokojna przestrzeń. Są tacy, którzy lubią umieszczać mocne, nietuzinkowe akcenty w swoim mieszkaniu. Dla wszystkich, którzy pragną się odróżniać z tłumu doskonała będzie komoda srebrna. Meble w takim kolorze bez wątpienia zwracają na siebie uwagę. Nie każdy jest na tyle awangardowy, aby zdecydować się na stolik srebrny. Jeśli tę barwę połączymy z nietypową formą, to stworzymy niecodzienną dekorację. Ale w dekoratorstwie także w tym rzecz, aby być o jeden krok naprzód.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*