Skip to content

Mikroelektrownie postępowy i ekonomiczny rodzaj na spożytkowanie siły wiatru.

W dwudziestym wieku osobnik zauważył wpływ swojej pracy na środowisko naturalne. Najistotniejszą zmianą w naturze jest stale rosnąca dziura ozonowa i jej konsekwencje. Powłoka ozonowa zabezpiecza ludzi a także Glob od przesadnego emanowania słonecznego.

wiatrak

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Największy wpływ na zwiększającą się dziurę ozonową posiada emisja dwutlenku węgla wytwarzanego przez ludzi. Rozważmy co jest największym podłożem emisji CO2?

Zapewne domyślasz się. Głównymi podłożami emitowania było spalanie paliw kopalnych używanych w energetyce. Na nieszczęście w tym sektorze stosunkowo wolno redukujemy emitowanie. Na następnym miejscu jest przemysł, w którym wykorzystujemy paliwa do przetwarzania, obróbki i uzyskiwania nowych produktów przemysł (www.arapneumatik.pl/k-350-przekladnie-zaworow-awaryjne-rotork)owych. Na trzecim miejscu jest spedycja – tutaj nie potrzeba wyjaśniać. Chodzi o emisję CO2 przez auta.
Dopiero na 4 miejscu są gospodarstwa domowe, które mają emitowanie o pół mniejszą niż spedycja. Jednak powróćmy do tematu. Po stwierdzeniu oddziaływania emisji na powłokę ozonową, rozpoczęto poszukiwać alternatywnych rozwiązań. Zaczęto produkować samochody hybrydowe, wyprodukowano filtry na kominy ogromnych manufaktur a także szukano odnawialnych środków enegrii. I tak zaczęto produkować mikroelektrownie wiatrowe dla gospodarstw domowych. Co to są mikroelektrownie? To nic innego jak sprzęty przetwarzające siłę wiatru na moc elektryczną. Używane są do zaopatrywania domków jednorodzinnych, domków wypoczynkowych, małych firm, moteli i obiektów publicznych. Artykuł dzięki uprzejmości.

wiatraki

Autor: LordFerguson
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże zazwyczaj używane są one jako dodatkowe źródło energii. Powodem jest to, że w kraju nie mamy stałych wiatrów. Są dni a czasem i tygodnie bez wiatru. Jednak, kiedy stworzymy tryb solarny i dołączymy do tego mikroelektrownie wiatrowe będziemy mogli przez cały rok zapewnić sobie energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii.

Podsumowując: żeby chronić naszą planetę i stworzyć przyjazne warunki do życia musimy bardzo mocno zredukować emisję CO2 do atmosfery.Elektrownie i przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego muszą stosować protektory ograniczające emisję tego wrogiego związku chemicznego. Tymczasem my ludzie, musimy poszukiwać odnawialnych źródeł siłyoraz ciepła w swoim mieszkaniu orazzredukować emisję spaliny związanych z transportem.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*