Skip to content

Miejmy pieczę nad naszą działalność najlepiej jak jesteśmy w stanie

Znaki towarowe to dziś powszechna rzecz w dowolnej, nawet niewielkiej firmie. Każdy bowiem pragnie się wyróżnić oraz być rozpoznawalny. Na dowolną początkującą firmę czyha jednak wiele zagrożeń, począwszy od tego, jak ochraniać swój znak towarowy, kończąc na ochronie prawniczej IT.
Jeśli tworzymy własną firmę i posiadamy dla niej logo a także nazwę, musimy je opatentować, by nikt inny nam ich nie zabrał.

prawnik w kancelarii

Autor: nexa.center
Źródło: http://www.flickr.com
Do tego celu stworzona została nazwa znaku towarowego. Jest to każde oznaczenie, jakie możemy zaprezentować graficznym sposobem. Ochrona znaku towarowego rozpoczyna się od przesłania go do urzędu patentowego . Po to, by uzyskać ochronę konkretnego znaku, potrzebuje on spełniać konkretne wymagania prawne. Wniosek zatem musi być dokładnie oraz profesjonalnie wypełniony, ponieważ na pewno będzie on potem uważnie sprawdzony. Z takiego powodu już na etapie przesyłania znaku towarowego do urzędu, warto skorzystać z prawniczej pomocy, by zaoszczędzić czas i w dłuższej perspektywie również pieniądze.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany tekst, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://www.lexperts.pl/) także ma równie istotne informacje – nie wahaj się, tylko przeczytaj go.

Ciężko bowiem wystartować z jakąś działalnością bez owego znaku.

Jeśli nasza firma funkcjonuje w | branży IT, dobrze jest poszukać prawnika właśnie z owej dziedziny. Doskonały prawnik IT będzie w stanie doradzić nam w trudnych zagadnieniach, którymi mogą być prawa autorskie w obrębie zarządzania własnością intelektualną, jak również czynności powiązane z ochroną znaku towarowego (obsługa prawna). W tej branży często trzeba kontaktować się z firmami zagranicznymi, prawnik zatem winien być również wyspecjalizowany w tych tematach. Zatroszczmy się więc o to, by wybrana przez nas kancelaria prawna posiadała kontakt z osobami działającymi poza granicami Polski.

Dobrze jest więc korzystać z pomocy prawników w przypadku działalności w obrębie IT a także przy chronieniu znaku towarowego. Kancelaria prawna sprawi, iż nasze działania staną się skuteczniejsze, a wszelkie prawne (MMJ – adwokat rozwód częstochowa) procedury będą przebiegały błyskawicznie a dla nas bezboleśnie.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*