Skip to content

Sposoby ciekawego zastosowania szkła w przemyśle

Lustra drogowe można podzielić na dwa typy. Z reguły spotykane na naszych drogach są lustra drogowe o okrągłym kształcie lub te prostokątne. Zaliczane są one do urządzeń, które doskonale wpływają na dobre bezpieczeństwo na drogach. Dzięki nim powiększa się szansa na całkowite eliminację tzw. martwych punktów w punktach, gdzie widzialność pozostawia sporo do życzenia.

lustra

Na ogół lustra drogowe wykorzystywane są przy skrzyżowaniach bądź innych miejscach, które powszechnie uznawane są za bardzo niebezpieczne. Do takowych zaliczamy np. tunele. Lustra drogowe jak są bardzo doceniane przez kierowców, bowiem dzięki nim jesteśmy w stanie obserwować większy fragment otoczenia. Lustro tego typu należy wybierać tak, ażeby w nadrzędnej kolejności odznaczało się ono odpornością. Lustra są niezmiernie podatne na stłuczenia. Stąd też do ich produkcji używane są lustra wyróżniające się znacznie lepszą trwałością aniżeli standardowe szkło. Stąd też lustra pojawiają się w miejscach, gdzie dosyć często dochodzi do aktów chuligaństwa.

lustro-użycie

Nieco inne zastosowania mają lustra przemysłowe , które doskonale spełniają swą rolę na przykład w magazynach. Dzięki nim robotnicy, którzy operują wózkami widłowymi mogą kontrolować swe położenie. Lustra typu przemysłowego w znacznym zakresie minimalizują potencjalną szansę na wypadki. Do takich luster często dodawane są czarno-żółte ramy, które doskonale kontrastują z otoczeniem, co powoduje, iż nie sposób je nie zauważyć. Lustra przemysłowe posiadają wiele rodzajów. Jedną z nich są przemysłowe lustra, które zaprojektowane są w taki sposób, aby dawały większą kontrolę nad obiektami, które są w dalszej odległości. Lustra przemysłowe są bardzo skuteczne, albowiem nie zakłócają obrazu.

Do tego dochodzą inne argumenty zdecydowanie przemawiające za ich wyborem. Lustra takie są na przykład o wiele bardziej wytrzymalsze jak również i lżejsze od tych ze standardowego szkła. Najczęstszym ich zastosowaniem jest maksymalna kontrola procesów produkcyjnych a także kontrola towarów, które właśnie wychodzą z linii produkcyjnej. Służą również do monitorowania niewidocznych części maszyn. lustra (lustra na wymiar we Wrocławiu)

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*