Skip to content

Jak najbezpieczniej oznakować ważne dla nas przedmioty, zapobiegając kradzieżom

Mieszkanie w miasteczku, nie istotne czy prowincjonalnym czy też dużym takim jak Warszawa, jest bardzo wygodne. Średnie miasto oferuje bardzo wiele atrakcji i wariantów pomysłów na życie. Z reguły łatwiej tutaj o zajęcie. Lepiej niż na wsiach i w niedużych miasteczkach rozbudowana jest sieć rozrywkowa. Faktycznie nie powinno się tu zanudzić w czasie wolnym.

laser
Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet w największym stopniu spokojni ludzie znajdą tu zajęcie dla siebie. Od moli książkowych po najbardziej rozrywkowa młodzież, a nawet sportsmenów. Dla trenujących w miastach sporo się robi. Dla cyklistów miasta wprowadzają wypalania znaków na rowerach. Stosowane są znakowarki YAG. Zwięźle mówiąc są to narzędzia programowane komputerowo, których zadaniem jest wycięcie lub też wypalanie w metalu lub jakimkolwiek innym materiale za pomocą światła lasera czegokolwiek jest potrzebne. Jest to trwała, łatwa metoda oznaczania przedmiotów. Współcześnie stosuje się kilku rodzajów urządzeń laserowych, ze względu na sposób wytworzenia wiązki laserowej. Dla przykładu, lasery gazowe a także tzw. urządzenia w technologi YAG. Znakowarka YAG jest (zobacz nasza strona) dokładnie takim sprzętem.

laser
Autor: Andrew Magill
Źródło: http://www.flickr.com
Najprościej mówiąc w pierwszym z wymienionych laserów czynnikiem wywołującym wiązkę światła jest gaz CO2 z dodatkiem innego gazy, przykładowo He. W znakowarce YAG sposób generowania światła laserowego jest cokolwiek inny. Powstaje on dzięki użyciu sztucznie uzyskanego kryształu półprzewodnikowego. Promień światła wytwarzany jest przez układu zwierciadeł i diod z kryształem. Rzecz jasna znakowarka YAG nie jest wyłącznym aparatem który wykorzystuje technologię laserową. Znalazła ona wykorzystanie także w dermatologii.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*