Skip to content

Źródła światła – zapewnij komfort odpoczynku

Dobre oświetlenie czy to miejsca pracy czy miejsca odpoczynku, to bardzo ważny aspekt. W naszym życiu często nie zwracamy uwagi na typ użytego oświetlenia w pomieszczeniu w którym na przykład pracujemy. Wynika to z niskiej świadomości tego w jaki sposób oświetlenie wpływa na nas. Nauka jaką jest ergonomia w sposób dogłębny przygląda się temu zagadnieniu i określa szczegółowe wytyczne jak powinny być przygotowane poszczególne pomieszczenia aby odczuwalny był komfort pracy. Regulacje dotyczą między innymi rodzaju użytej lampy, stopniu natężenia oświetlenia, kącie padania wiązek światła i innych rzeczy.

lampa asperatus
Autor: asperatus.pl
Źródło: asperatus.pl

Obecnie rynek oferuje nam bardzo wiele różnego rodzaju lamp czy opraw oświetleniowych. Przełomem okazało się źródło światła ledowego, pod postacią: żarówek, lamp (zobacz), latarek czy świeczek. Często przy zakupie mieszkania czy jego urządzaniu stajemy przed wyborem odpowiednich lamp, zapewniających właściwe oświetlenie. Sposobem na wygodne zakupy, lub nawet tylko oględziny są sklepy internetowe oferujące cała gamę wszelkiego rodzaju lamp.

Lampy bankierskieLampy bankierskie to lampy o charakterystycznym wyglądzie, które mogą być stosowane do placówek bankowych czy bezpośrednio w centralach. Nie ma również przeciwwskazań aby za ich pomocą stworzyć odpowiednią aurę w mieszkaniu i stosować je jako lampy biurkowe. Najczęściej charakteryzują się one lekko zagiętą nóżką oraz owalnym kloszem z kolorowego szkła. Wykończenie lampy w kolorze złotym czy srebrnym podkreśla jej oryginalność. Jeśli chodzi o lampy biurkowe to naprawdę można wybierać w bezmiarze oferowanych nam w sieci produktów. Przybierają one bardzo różnorodne kształty i kolory. Praktycznie należy głównie zwrócić uwagę na moc użytej w nich żarówki, zdolność jej grzania oraz możliwość regulacji wiązki światła tak aby umożliwiała ona nam komfortową pracę

Lampy (więcejznajdziesz na stronie https://kolory-swiatla.pl/pl/producer/Markslojd/90/) sufitoweJeśli chodzi o lampy sufitowe to tutaj możemy się zdecydować na plafony albo na klasyczne lampy wiszące z abażurami czy żyrandolami – . Im bardziej wysokie mieszkanie tym moc żarówek powinna być mocniejsza, aby pomieszczenia były odpowiednio doświetlane. Jeśli zależy nam na odpowiednim nastroju warto pomyśleć wcześniej o możliwości stopniowego regulowania światła. Biorąc pod uwagę różnorodność często kierujemy się również opiniami Klientów lub ceną co jest racjonalne jeśli dbamy o ekonomiczność. Rosnącą popularnością cieszą się również lampy ścienno sufitowe. Materiał jakim wykończone jest większość lamp to oczywiście szkło, z racji tego że doskonale sprawdza się ono zarówno biorąc pod uwagę aspekt praktyczny jak i bardzo dobrze się prezentuje.

Lampa wisząca, żyrandol Calipso
Autor: Maxlight
Źródło: Maxlight

Żyrandole i abażuryŻyrandole pokojowe stosowane są często aby podkreślić wyjątkowość danego pomieszczenia. Jest to rozwiązania powoli wypychane przez nowoczesne oprawy ledowe, które stają się modne i oferuje klasyczny minimalizm. Kupując żyrandol główną cechą, na którą należy zwrócić uwagę jest możliwość regulacji jego wysokości. To pozwoli nam dobrać właściwą wysokość światła w zależności od wysokości ścian w danym domu. Materiał z których wykonany jest abażur ma również znaczenie. Należy pamiętać że będzie się on nagrzewał podczas palenia się żarówki, dlatego musi on być odpowiedni na wyższe temperatury. Najczęściej stosuje się tutaj szkło.

Wielość rozwiązań jakie oferuje nam obecny rynek, zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Należy pamiętać że tak wiele zależy od właściwie dobranego oświetlenia, dlatego nie bagatelizujmy wyboru odpowiednich źródeł światła, które przede wszystkim będą ergonomiczne i zdrowe dla naszego organizmu. Więcej źródeł światła można zobaczyć tutaj: .

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*