Skip to content

Nowoczesne lampy

W Polsce ilość ciepłych tygodni jest stosunkowo niewielka. Długie i ciemne popołudnia bardzo negatywnie wpływają na nasz nastrój i dlatego potrzebne jest dostarczenie maksymalnej ilości chociażby sztucznego światła do własnego organizmu. Jako, że gros czasu jesteśmy w budynkach czy to pracując czy w domu warto poświęcić nieco uwagi na odpowiedni wybór światła w tych punktach aby typ światła i jego natężenie było jak najlepsze dla każdego.

Oczywiste jest, że miejsca w których pracujemy wymagają większej ilości światła, by nie męczyć wzroku podczas pracy i ograniczyć dzięki temu zmęczenie organizmu.
żyrandol
Autor: HarshLight
Źródło: http://www.flickr.com

Zależnie od osobistych upodobań wybieramy światło ciepłe albo zimne. Podobnie jest w kuchni czy miejscu, gdzie przebywamy z naszą rodziną. Wtedy również potrzeba dość dużo światła żeby nadało się ono do oświetlenia dużych powierzchni. W przypadku miejsca do pracy zazwyczaj rozważany jakieś spośród przeróżnych modeli lampek biurkowych, zaś w dużym pokoju prawie zawsze zakładamy lampy sufitowe (LINK). Takie lampy świecą bardzo mocno w sposób zbliżony do naturalnego. Zakłada się je zazwyczaj w istotnych punktach w pokoju, jak choćby nad stołem czy w centralnej części pomieszczenia. Co więcej poza ściśle pragmatyczną funkcją świetnie spisują się jako swoista ozdoba. Różnorodność kształtów i kolorów umożliwia nam dobrać lampę, która perfekcyjnie wkomponuje się w wystrój oraz dopełni całości aranżacji.

Miejscem w którym światło jest niesamowicie ważne jest sypialnia. Lampy do sypialni – oświetlenie) mają jednakże zupełnie odmienną rolę. Delikatne nastrojowe światło (zobacz więcej na temat) z możliwością regulowania pozwala nam zrelaksować się po długim dniu i zbudować specyficzną enklawę spokoju na koniec dnia. Zazwyczaj do sypialni wybieramy małe lampki postawione obok łóżka lub zmysłowe lampy stojące.

Barwne oraz wymyślne lampki nocne dla dzieci mają z kolei zaprowadzić maluchy do wesołego świata fantazji i odpędzić czające się stwory. Lampki dostępne w sklepach umożliwiają wybrać taką w formie ukochanej postaci z kreskówki lub błyszczących gwiazdek do naklejania.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*