Skip to content

Lampy do mieszkania i do firmy

Wybierając oświetlenie do mieszkania powinno się wziąć pod uwagę kilka elementów. W pierwszej kolejności zastanówmy się, jaki rezultat chcemy osiągnąć. Zazwyczaj większość osób przy zakupie lampy kieruje się jak najniższymi kosztami, jakoś jest zazwyczaj na drugim miejscu. Często zapominamy też o funkcjonalności oświetlenia.

lampa sufitowa: sufitowa
Autor: U.S. Army
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże inne oświetlenie doskonale sprawdzi się w jadalni, a inne w pokoju do pracy. Eleganckie lampy do pokoju można nabyć niemalże w każdym sklepie wnętrzarskim. Bardzo modne są aktualne modele w stylu fabrycznym. Naturalnie mieć na uwadze fakt, że tego typu typ lampy nie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Doskonale pasują do otwartych wnętrz w stonowanej kolorystyce oraz minimalnej ilości mebli i ozdób. Industrialne lofty, które zdobywają sobie sporą popularność wśród artystów wymagają niestandardowego oświetlenia.

Nowoczesna lampa (lampy ledowe do ogrodu) sufitowa wykonana jest najczęściej z stalowego materiału, jak metal. Ma duży klosz w kolorze szarym i długi przewód, ponieważ lofty są zazwyczaj dosyć wysokie. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu model nie sprawdzi się w standardowym pomieszczeniu. Po prostu zdominuje cały wystrój (biała sofa rozkładana) salonu.

Zupełnie Inny typ oświetlenia sprawdzi się w biurach. Jeśli jednak potrzebujemy zachować minimalistyczny charakter sali, można zakupić świetlówki liniowe – sprawdź sklep. Taki typ oświetlenia jest sprawdzonym rozwiązaniem, a przy tym energooszczędnym. Dobre oświetlenie w biurze musi być należycie dobrane.

lampy
Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.

Pamiętajmy, że ludzie, które pracują codziennie w dużych biurach muszą mieć właściwe źródło światła. Zazwyczaj na dużych powierzchniach stosuje się od kilku do kilkunastu takich świetlówek. Warto więc zakupić przede wszystkim modele tanie w eksploatacji. Świetlówka ma wiele zalet, przede wszystkim świeci dłużej niż standardowa żarówka. Oprócz tego wytwarza mniej ciepła. Jest to bardzo ważne, ponieważ w biurach, gdzie pracują też komputery jest przeważnie za ciepło. Wadą jest z pewnością kosztowny montaż, wydzielanie niezdrowego dla oka promieniowania ultrafioletowego a także wyższy koszt zakupu.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*