Skip to content

Które lampy wybrać do salonu dziennego w swoim mieszkaniu?

Jesteśmy przyzwyczajeni do górnych lamp i właśnie te kupujemy powszechnie. Mały pokój główny oświetlony w ten sposób straci swoją przestrzeń i okaże się, że jest ciemny. Jak zaplanować ustawienie światła?

lampy
Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Oświetlenie pokoju głównego ma za zadanie dać możliwość na zrelaksowanie się wszystkim, którzy w nim przebywają. Typowe podłużne lampki w samym środku sufitu wybornie komponują się z wnętrzami dużych kamienic. Nieotwarte klosze dają wrażenie zmniejszonej przestrzeni, a na tego typu sytuacje nie mogą pozwolić sobie właściciele małych blokowych mieszkań.

Oświetl sufit

Lampy przeznaczone do pokoju dziennym warto skierować ku górze. Najlepszym wyborem okazują się zatem żyrandole z kloszem skierowanym na sufit (czytaj więcej). Tego typu zarządzanie oświetleniem potrafi powiększyć niski salon. Ten efekt wzmaga także jasny kolor ściana. W przypadku gdy pokój posiada nieregularny kształt, należy oświetlić krótsze ściany: otwarte kinkiety lub przymocowane do ścian lampy w salonie zmienią proporcje. Wąskie pomieszczenia można poszerzyć właśnie w ten sposób.

Jak utrzymać porządek

Aranżacja światła w niewielkim pokoju wymaga porządku – chaos nie jest wskazany. Najlepiej zatem zaplanować pewnego rodzaju strategię i zdecydować się na takie same ramki lamp sufitowych i ściennych. Tanie lampy bywają najwygodniejszym rozwiązaniem, przede wszystkim dlatego, że cena nie obniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa
Autor: David Costa
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy ozdobne

Lampy stojące przy sofach to właściwie najbardziej istotny element w pokoju dziennym. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie wygodnie przeglądnąć książkę, racząc się popołudniową herbatą. Należy wybrać te, które czynią możliwym regulację wysokości i kąta padania światła, dzięki czemu można cieszyć się lekturą w jakiej chcesz pozycji. Lampa naturalnie koniecznie musi pasować do wnętrza i korespondować z jego stylem, ale warto też pamiętać, że właśnie ona sama bywa bardzo ważną dekoracją.

Kinkietyprzywołują mieszane przemyślenia, generalnie dlatego, że w świadomości ludzi wiążą się z mało estetycznymi, jasnymi lampami z bogactwem wzorków. Nowoczesne oświetlenie jest już zgoła inne i nawet niezainteresowani odnajdą coś właśnie dla siebie (.)

Typowo dekoracyjne lampy mogą być zwrócone na różne inne dodatki. Trzeba oświetlić obraz lub zwyczajnie skierować światło na zdobiący jeden z kątów wazon. Nie można zapomnieć, żeby planować wszystko konsekwentnie.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*