Skip to content

Które akcesoria powinni mieć nowi opiekunowie

Gdy na świat przychodzi małe dziecko wszyscy z otoczenia jest podekscytowany. Świeżo upieczeni mama i tata są zasypywani prezentami dla malucha i wszyscy są wniebowzięci, może poza niemogącymi się wyspać rodzicami. Maluchy dają rodzicom w kość, ale swoim uśmiechem niczym jakieś czary sprawia odjąć wszelkie troski. Rodzice pielęgnując dziecko chcą by otrzymywało ono wszystko, co najwspanialsze, poczynając od oliwki po kąpieli, przez śliniaki a na kocyku kończąc.

dziecko
Autor: Primavika
Źródło: Primavika
Jeżeli chodzi o kocyki dla niemowląt to na rynku mamy ogromny wybór tego rodzaju asortymentu. Dla niemowląt wszystko jest piękne i kolorowe. Jednak, jeśli jesteśmy mam, które chcą by nasze dziecko miało wszystko w stonowanych kolorach, czyli bieli lub złamanej bieli, szarości i czerni, to oczywiście i w tych barwach dostaniemy kocyki dla niemowląt. Kupując koca dobrze jest kupić kilka w wielu kolorach, by pasowały nam do wózka, do łóżka czy do leżaka. Zresztą w prezencie od znajomych będzie kilka kocyków, więc będziemy mogli sobie wybierać.

Kiedy przychodzi na świat pierwszy syn, lub córeczkę musimy najczęściej kupić dziecko wszystko od A do Z. I tak kupujemy łóżeczko którąś komódkę, żeby zmieścić wszystkie ciuchy dla dziecka i chodzimy po sklepach z ubrankami, żeby nie zabrakło nam czasem koszulek, śpioszków, czy skarpet. Każda mama ma w odwodzie kilka pajacyków. Kiedy słyszymy słowo pajacyki (strona internetowa tutaj) często myślimy o zabawkach, ale – www.fss-finanse.pl – jeśli mówimy o

dziecko
Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

niemowlaku i pajacykach to chodzi przeważnie o śpioszki. A śpioszków trzeba mieć sporo, bo dziecko w bardzo szybko umieją wybrudzić wiele rzeczy.

Nie dziwi, więc fakt, że pralka u świeżo upieczonych rodziców chodzi prawie ciągle. Bycie rodzicem to nie tylko radosny czas, ale też próba naszych własnych sił. Mierzymy się z odpowiedzialnością za kogoś innego, maleńkiego człowieka, który bez nas nie byłby w stanie żyć. To wielka radość, ale też strach. Dlatego dobrze, jeśli młodzi rodzice będą mieć oparcie w sobie, ale też pomoc rodziny, najbliższych im ludzi. Pierwszy dziecko to ogromne wyzwanie, nie wiemy, co jest w porządku, a co powinno wzbudzać obawy i nawet najdroższe rzeczy nie będą w stanie dodać nam siły, jeżeli nie będziemy czuli się pewnie w tej roli. Tak, więc poza dawaniem prezentów, najlepiej jest czasem po prostu z młodymi rodzicami posiedzieć.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*