Skip to content

Krótki przegląd urządzeń które są stosowane w zastosowaniach przemysłu chemicznego

Ciężko sobie wyobrazić sobie nowoczesną gospodarkę bez wydajnego chemicznego przemysłu. W rzeczywistości przemysł chemiczny to nie spore większe zakłady, produkujące tysiące ton chemikaliów i nawozów każdego dnia. To również ogromna ilość małych firm i zakładów, produkujących niekiedy bardzo ważne związki chemiczne i substancje.

I wszystkie one potrzebować będą bardziej lub mniej zaawansowanych urządzeń i sprzętów. Jednym z częściej używanych, nie tylko w chemicznym przemyśle, ale także spożywczym i rolniczym, są zbiorniki bezciśnieniowe. Służą one do trzymania najróżniejszych substancji i związków w ciśnieniu mniejszym lub równym w stosunku do tego, jakie nas otacza. Do ich produkcji stosuje się najróżniejsze surowce, w zależności od charakteru związków, które mają być przechowywane.

zbiorniki

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Zbiorniki bezciśnieniowe stosowane są również przy niebezpiecznych chemikaliach, posiadać one wtedy muszą odpowiednią konstrukcję a także przechodzić systematyczne badania kontrolujące ich stan i bezpieczeństwo. Sprawdź szczegóły.

Zbiorniki wykorzystuje się do normalnego trzymania związków, jeśli jednak chce się na nich przeprowadzić jakieś chemiczne reakcje, to niezbędne będą inne przyrządy, zaprojektowane do takich celów, czyli reaktory chemiczne. W dwóch słowach wykorzystuje się je do jakiś procesów chemicznych, które mają na celu wytworzenie nowych związków. Reaktory posiadają niezwykle różnorodną wielkość i budowę. Można spotkać urządzenia mające kilkanaście metrów wysokości, lecz są również takie, w jakich zmieści się co najwyżej litr substancji. Podobnie jak przy zbiornikach rodzaj materiału będzie uzależniony od substancji, jakich będzie się używać do procesów.

Zainteresowały Cię wątki opracowane w naszym poście? Odczuwasz jednakże braki? Więc zachęcamy do kolejnej witryny – naciśnij tu tłumaczenie patentów i wejdź tam.

Najczęściej będą to różne typy kwasoodpornych i węglowych stali, ale w wielu przypadkach niezbędne będzie użycie innych spotykanym elementem wchodzącym w skład wyposażenia reaktorów są katalizatory – w największym skrócie są to związki które pozwalają na znaczne przyspieszenie albo wręcz umożliwienie reakcji, które zachodzą w reaktorach.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*